לא הכמות, האיכות: האלבומים שעשו את 2015
22 בנובמבר 2015  //  By:   //  אלבומים חדשים, אמנים חדשים, ביקורת אלבומים, דאנסהול, חדשות, חדשות אחרונות, טיונים חדשים, ניו רוטס, רוטס רגאיי, רידימים חדשים, שולחן הניתוחים  //  1 comment

ג'ה קיור, רנדי ולנטיין ובארינגטון לוי התחדשו במוצר משובח, איידוניה ירה בשביל הבחורות, אייבה מאר סימן עתיד מבטיח ורומיין וירגו? הוא ה'קרטל של אירופה'. ומי התאכזב? סיכום שנה – מתחילים

Album2015אז מה הבחירה שלכם?

עוד רגע ואנחנו מחליפים שנה ל-2016. זה הזמן להסתכל לאחור ולראות מה היה לנו בעולם הרגאיי-דאנסהול ה-2015.

בניגוד ל-2014 שהיתה עמוסה באלבומים, השנה ראינו הרבה פחות, אבל איכות בכל זאת היתה. אז הנה לכם גזרת האלבומים של השנה הנוכחית.

חיכינו, חיכינו
אחרי דחיות לא מעטות, ג'ה קיור שיחרר את האלבום השביעי שלו – "The Cure". אחד מאמני הרגאיי האהובים בעשורים האחרונים חשף קודם לכן סינגלים מתוך האלבום שנרקם והופק על ידי קלייב האנט בתוספת ג'ה קיור עצמו.

"Life We Live", "Rasta" וגם הקאבר ל-"All Of Me" בפנים וכבר זכו להתנגן עוד בשנה החולפת, אבל הצ'ון שזכה לחדור לתודעה מתוך האלבום הוא – "Show Love" שמתנגן לא מעט בתחנות הרדיו בג'מייקה ובארה"ב.

מי שעוד זכתה להעניק לנו אלבום אחרי זמן רב היא איליין. וכמו מאהבת גדולה היא עשתה את זה עם שם מלא לבבות – "Ten Hearts".

היו שם גם פרוטוג'ה עם "Ancient Future" וכמובן רנדי ולנטיין השובה עם "Still Pushing" וגם את בארינגטון לוי שהפיק אלבום אקוסטי משובח בשם "Acoustic Levy".

מכת בכורות
בגזרת אלבומי הבכורה אפשר לפרוס רצועה מהארדקור דאנסהול לרגאיי חדש ולתבל את זה באהבה. איידוניה בחר לעשות זאת אחרי 10 שנים עם "Project Sweat" שדיבר בעיקר לליידיז בעולם הדאנסהול.

אייבה מאר השיק ממש בתקופה האחרונה אלבום בכורה בשם – "Diamond Sox". איך לא? עם כזה צ'ון סוחף. בהחלט אחד הקולות המבטיחים בזרם החדש של אמני הרגאיי.

מי שהצליח לשבות את כל הלבבות, לקבל כתר של ה"וייבז קרטל של אירופה" ולזכות לאלפי השמעות הוא רומיין וירגו. הוא רק בן 25, אבל הזמר והקול השיק את "Lifted" שמככב במצעדים. "Fade Away" עם סאסקו, "God Inna Mi Corner" ועוד ב-EP. כי מי צריך יותר היום?

ועוד EP שזכה להצליח בעיקר בארה"ב, הוא זה של קרניום. "Rumors" סיפק המון אנרגיה וגם אהבה לבחורות, אבל בדיווחים עלה כי כמות המכירות איכזבה מאוד. אולי היה צריך להמתין? או לספר לאף אחד.

ועדיין מחכים
ובנימה אופטימית ומשובחת – עולם הרגאיי מחכה עכשיו למנה הבאה של אסאסין, אייג'נט סאסקו שצפוי לשחרר ממש בקרוב אלבום שכולו רגאיי ורוב החומרים בו לא נחשפו – "Theory Of Reggaetivity". פחות אלבומים זה אומר פחות איכות, מסכימים?

לעוד עדכונים הצטרפו אלינו בפייסבוק

 

 

 

About the Author :

1 Comment to “לא הכמות, האיכות: האלבומים שעשו את 2015”

Leave a reply