לא מביטים אחורה: האמנים שהפכו לכוח קיים ב-2019
22 באוקטובר 2019  //  By:   //  כללי  //  No Comment

ניצול של מומנטום, חברות נכונה וגם הרבה עבודה קשה. 2019 תיכף מסתיימת, אז מי יהיה איתנו גם בעתיד? ספויילר: יש גם בחורה ברשימה

למי הכי התחברתם?

חודשיים לסיום 2019 ואפשר להתחיל בשלב הסיכומים. זו היתה שנה שיש מי שמגדירים אותה בינונית, אבל כמו בכל עולם המוזיקה, גם בג'מייקה הרוח נוטה לכיוון הצעירים.

הדאנסהול נעשה הרבה יותר לכיוון הטראפ, הרגאיי אולי מתון יותר אבל גם מייצר כל מיני צ'ונים מרתקים וזה הזמן להביט מסביב ולהבין מה קרה לנו, כשעוד רגע המחוג מראה 2020. נתחיל בפריצות השנה – האמנים שהתעצבו ותפסו מקום חי ובועט במצעדים.

ג'הבילאני
להיטים: "Nuh Rate Dem", "Nuh Reason", "Clarks Pon Foot", "Wildside Government"
למה הוא כאן? האיש מאחורי ה-Bro Gad. דוג'ון אדווארדס  הוא תוצר המחוז סנט מארי ומגיע מאוצ'ו ריוס שם צמח. ג'הבילאני כבר לא מעט שנים בתעשיה, אבל אפשר לסמן את 2019 בהחלט כשנה שהקפיצה אותו ללבל הבא. הוא החל להתגלגל בסוף 2018 עם "Nuh Reason" ו-"Gun Song" כשהוא לא נוטש את הגאנגסטריות ומוציא לאור את "Wildside Government" – צ'ון שהריץ אותו קדימה בפער ניכר.

את 2019 הוא כבר החל כאמן משופשף לחלוטין ותיבל עם צ'ונים כמו "Nuh Rate Dem" על ה-G6ix רידים (מועמד לרידים השנה) ועם "Clarks Pon Foot". כיום אין סלקטה שלא מנגן אותו, אין סאונד שלא הקליט ספיישל שלו והמעמד שלו ככוח עולה בעולם הדאנסהול הצעיר חי וקיים. אז אל תגידו שאין לכך סיבה.

קואדה
להיטים: "Reflex", "Hail", "New Gyal Alert", "Celebration"
למה הוא כאן? התוצר הבולט של מחלקת הפיתוח של "Unruly" – הדור הבא של פופקאן. קואדה בן ה-21, צמח בגטו "קסאבה פיס" בקינגסטון, גטו שמזוהה דווקא עם גולי ומובאדו. נחשב ככותב שירים מוכשר מאוד, הרבה הוא מייצר על המקום ממש בפריסטייל. פרץ לתודעה אשתקד כחלק מהקרו שעוטף את פופקאן בכל מקום ברחבי העולם אבל בג'מייקה שמו עלה לתודעה עם צ'ון בשם "Celebration" שהקליט עבור המפיק נוטנייס בצוותא עם ג'ה וינצ'י.

מאז הוא לא עוצר ואת 2019 מסמן כאהוב הבחורות. הוא החל את השנה עם צ'ון מלא משמעות בשם "Hail", הוסיף אליו לא מעט הקלטות על רידימים שונים לאורך השנה והפך גם לחם ברחבת הריקודים עם להיט עבור כל הליידיז בשם "New Gyal Alert" שמצליח להבליט את יכולת הכתיבה שלו. ה-Wild Croc כאן כדי להישאר.

לילה אייקה
להיטים: "Second Chance", "Not Another Word", "Where I'm Coming From"
למה היא כאן? תודו שאתם מתרגשים. בחורה צעירה משתחלת להיות אחת מהשמות שמדברים עליהם בכל תעשיית הרגאיי דאנסהול. בת טיפוחיו של פרוטוג'ה היא ללא ספק אחת הקולות המרעננים בעולם הרגאיי העכשווי.

קול עדכני, עדין ונקי שפרץ אשתקד עם הלהיט אותו הפיק לה פרוטוג'ה עצמו בשם "Second Chance". השנה הכוח שלה הלך וגבר, היא עבדה בצוותא עם פרוטו ואייג'נט סאסקו בצ'ון המופלא – "Not Another Word" (עוד הפקה מדופלמת של פרוטוג'ה) ולקינוח הוציאה את "Where I'm Coming From", צ'ון שהספיק להשתחל לרחבות דאנסים בג'מייקה. ומי שהיה יודע כמה קשה לצ'ון רגאיי להפוך לחלק מהפלייליסט. ברדיו היא פופולארית ביותר, סאונדים לא מפסיקים לחתוך ספיישלים שלה וניתן לכם ספויילר – זו לא הפעם האחרונה שתשמעו עליה כאן בסיכום השנה שלנו.

 

מי הטביע חותם יותר מכולם?

Jahvillani
Chronic Law
Quada
Lila Ike
Created with Quiz Maker

כרוניק לואו
להיטים: "Government", "Hilltop Badness", "Bless Me", "Can't Kill We"
למה הוא כאן? מומנטום צריך לדעת לנצל. האקים קמפבל, כרוניק לואו בשבילכם ידע לעשות זאת נהדר. היוט שצמח במחוז סנט תומאס (המחוז ממנו פופקאן מגיע), חבר לסקווש והפך לחלק בלתי נפרד מהפלייליסט של עולם הדאנסהול הנוכחי. סיקס כבר אמרנו?

זה החל עוד אשתקד עם "Government" אבל 2019 היתה שנת הביסוס שלו. אין דאנס שלא נוגן בו וגם הצית את הקהל הצ'ון "Hilltop Badness" – לפחות בתחילת השנה. הוא המשיך עם שיתופי פעולה מרתקים, העניק פלואו מעניין וליריקס נכונים שזכו לאהבה ואהדה על ידי הקהל וכמובן שעל ידי סלקטורים וסאונדים. בכל רידים עכשוויי מעניין הוא צפוי להופיע לכם. הבחור פשוט לא מפסיק לעבוד.

את טיג'יי וסקווש אגב לא תמצאו כאן, כי השם שלהם התנוסס והתנגן בג'מייקה כבר ב-2018, וגם אל את קופי לאכזבת כולם. מדובר במי שהטביע חותם אמיתי ב-2019. ומי ימשיך אותו ב-2020 וייכנס למצעד? חכו ותגלו.

אהבתם? תבדקו אותנו באינסטגרם ובפייסבוק

About the Author :

Leave a reply