"להוציא להיט ממשהו שלא מצפים לו, זה הכוח של המוזיקה"
25 בנובמבר 2015  //  By:   //  ניו רוטס, ראיונות, רוטס רגאיי  //  No Comment

כמו ג'מייקנים רבים גם פי זד נהנה מלהיט שהלהיב והצית לו את הקריירה. בראיון הוא מספר על האהבה לגיטרה ("האלבום הבא יהיה אקוסטי"). וגם: כרוניקס, צ'ארלי בלאק ועוד

pz

פי זד והגיטרה. חבר קרוב

משפחה מוזיקלית, ילד שגדל בה, אתם כבר מכירים לאן זה מתגלגל. פי זד (PZed) גם נמנה על התופעה. הוא גדל להורים מוזיקלים, אבל שאב הרבה מהלמידה מאחיו, ליטל הירו.

השניים ממחוז סנט אן בג'מייקה, עובדים יחד לאורך השנים. אחד מפורסם מעט יותר, לשני להיט שהספיק לעשות לא מעט גלים בשם "Cassava" וכמו ג'מייקנים רבים אחרים – העבודה לא מפסיקה.

אחרי שהספיק לעבור בבמות הכי גדולות באי, פי זד מתמקד גם בגיטרה. הכלי שהוא הכי התחבר אליו ובשני המובנים הללו, מנסה ליצור וליצור. בראיון לקאבום הוא מספר על הדרך, הלהיט וגם ההערכה לצעירים.

פי זד. מאיפה השם הזה הגיע?
"נולדתי בשם אנדרו גייל בסנט אן בג'מייקה. השם היה קיים כבר מהתיכון שהפי מבטא התמדה (Presistence) והזד את החשמל שבי. ניסיתי לשנות את השם ב-2009 לאנדרו מיסטיק, אבל זו בדיוק היתה התקופה שהלהיט שלי היה במקום ראשון במצעדים. כולם נתפסו על פי זד. חלק קוראים לי פיזי, אבל בוא נגיד שכולם יודעים מי זה פי זד".

אמרת להיט. באמת "Cassava" הצליח לחדור ללא מעט אנשים ללב. סאונדים התחברו ועוד. איך זה עבד?
"האמת שההצלחה לא הפתיעה אותי, האמנתי בצ'ון הזה ובמה שאני מסוגל. אבל כן, זה בסה"כ היה צ'ון אהבה לטבע. התחלנו בסטודיו קטן וזה הכוח של המוזיקה. שום דבר לא היה מתוכנן באמת, אבל יצא להיט גדול".

ועכשיו, כבר כמה שנים עברו. איך חושבים על הלהיט הבא?
"מאמינים. הלהיט הזה כבר כאן, אבל אנשים חשדנים. אני בטוח שיהיה משהו גם גדול יותר מ-Cassava. אני אוהב את הצ'ון כמו כולם – זה צ'ון שזכה להרבה הצלחה, אבל אני גם יודע מה יש בי".

Pzed

פי זד. מחפש את הלהיט הבא

על הפרק יש משהו חדש? אתה אוהב גיטרה.
"כן, גיטרה זה הכלי האהוב עליי וכבר התחלתי להקליט גם עם אמנים מעבר לים. האלבום הבא יהיה אקוסטי, אני יכול לומר".

בג'מייקה היית כבר בסאמפסט, בבמות גדולות וגם קטנות יותר. בסנט אן, המחוז שלך רואים אותך יותר.
"אמנים מאותו מקום בדר"כ מופיעים ביחד. אני ואחי כמובן, גם זמונדה שיש לו את אותו שם משפחה – גייל. צ'ארלי בלאק מופיע איתנו הרבה למרות שהוא ממחוז טרילוני. הוא קידם אותנו עוד מהימים שלו בבייס אודיסי – ככה שהלינק נשמר".

אתה עושה בעיקר רגאיי. יש חלומות על עבודה עם צעירים, אמנים נוספים?
"אני לא חושב שהם ייסדו את המוזיקה הזו, אבל כן עושים דברים חיוביים. מה שאמני הפאונדיישן עיצבו, כולנו משתמשים בזה. יש בזה משהו חיובי – הם שרים על אהבה ומוזיקה אמיתית כמו טארוס ריילי וג'ה קיור – העיקר שהמוזיקה אותנטית. אישית אני אוהב לעבוד עם ליטל הירו, אחי".

אמנים פייבוריטים אחרים אין לך?
"לא יודע אם אמנים כמו צ'ונים. זה משתנה, אבל כן, אני מתחבר לתקופה, ובעיקר לרגאיי. אני מאוד אוהב את גארנט סילק, וגם את מה שכרוניקס וקבאקה עושים. זמונדה שיש לו קול נהדר".

מסר לסיום?
"רק בורא עולם הוא התקווה. שיברך את כולכם".

לעוד עדכונים הצטרפו אלינו בפייסבוק

 

About the Author :

Leave a reply