לויאליות זה שם המשחק: תכירו את לויאל פליימס
5 בדצמבר 2011  //  By:   //  אמנים חדשים, ראיונות  //  No Comment

כמות האמנים הצומחים בג'מייקה היא בלתי נתפסת. אחד מאותם אמנים עולים המבקשים לפרוץ הוא לויאל פליימס הצעיר. אחרי ששמו החל להיות מבוקש ברחבי האי, וכשהוא מקבל פידבקים מהקהל ומרומיין וירגו עצמו, פליימס הוא אחד מהניצוצות של העת האחרונה

כל אמן גדול התחיל איפשהו. נכון, זוהי קלישאה מסוימת, אך כשאתה אמן צעיר, דווקא מהקלישאה הזו, אתה שואב את מירב הכוחות. ג'מייקה היא חממה לאמנים כאלו, חלקם פורצים לתודעה עם טיון מצליח ובסיום ימי הזוהר נעלמים, חלקם לא מצליחים אפילו לפרוץ לגבולות התודעה וחלק קטן מהם מצליח להישאר בזירה כחלק מוכר מסצנת הרגאיי.

לויאל פליימס נולד בשם דיוואר אוליבר בסוף 1989 במחוז סיינט קתרין בג'מייקה. לאחר שחבריו נהגו לומר לי כי הקול שלו מגיע מהלב החליט לחבור לבסוף לאמרגנו ומנהלו, דווין "ויקינגס" בראון ויחד הפכו את הקריירה שלו לכזו שהגיעה עד למופע משותף עם רומיין וירגו ותשואות מהקהל המקומי בפסטיבל שנערך לא מזמן. האמן בן ה-22 הוא שם עולה במוזיקת הרגאיי בג'מייקה, וכשהמון מוטיבציה מלווה אותו בדרך, לויאליות זה בהחלט מה שנדרש.

"אני זוכר שזה קרה בילדות, לא זוכר במדויק, אך הבנתי תמיד שמוזיקה היא מה שאני רוצה לעשות", הוא מספר בראיון לאתר, וכמקשים עליו ושואלים מה גורם לו להאמין כי דווקא מתוך כמות האמנים הגדולה שצומחת בג'מייקה, דווקא הוא זה שיזכה לפרוץ הוא עונה, "הקול שלי ייחודי. העקביות בשמירה על תכנים חיובים של מילים בשילוב איתו תוביל אותי להצלחה, כמובן יחד עם ההקרבה של צוות הניהול שלי כלפי". לפליימס בהחלט יש במה להיאחז כשהוא מדבר על קול ייחודי, כבר מהטיון הראשון איתו פרץ "Mr. Death", בו הוא דווקא מתנער מגורם המוות, אפשר להבין כי אכן קול זה משהו שיש לו.

התשוקה שלו להצלחה טמונה בהכנסת הנשמה לתוך המוזיקה, "תשוקה גדולה למוזיקה. זה משהו שנולדתי איתו", הוא מטיב להוסיף, אך כשאמן בקנה מידה של רומיין וירגו מחמיא לו, וכשהשניים זכו למופע משותף אפשר דווקא לתהות אם הצלחה מהירה של אמן כה צעיר לא גורמת לתשוקה לגבור. "אני בדרך כלל אדם שאפתן, אך כשרומיין הביא אותי בכדי להופיע איתו ואף הציג אותו במהלך המופע זהו משהו שיכול למנף אותי, ולהביא אותי למקומות שלא חלמתי עליהם בכזה שלב", מספר פליימס כשהוא מוקיר את אחד האמנים הצומחים והטובים ביותר בג'מייקה של ימינו.

ג'מייקה הנוכחית מאמצת לתוכה אמנים עולים בחלקם, אך מקורות השראה הם בדרך כלל מה שמוביל ילדים לעשייה, "ג'ה מייסון, לוטאן פאייה, פיטר טוש וסיזלה הם אלו שהשפיעו עליי. אני אוהב את דרך בה הם מופיעים על הבמה". אז יש לאן לשאוף? "תמיד יש. אני שואף להצלחה עקבית ולהגעה לשוק הבינלאומי בעתיד".

ג'מייקה מייצרת לא מעט אמנים ופליימס הוא כאמור אחד מהם. בגיל 22 הוא כבר נהנה מחשיפה שנתנה לו ממש לפני שבועות אחדים, ב-26 לנובמבר, את הזכרון המתוק ביותר עד כה כאשר קהל של אלפים הריע לו במהלך פסטיבל גדול במחוז סיינט אן שנקרא Fever Stage Show, אותו מופע יחד עם וירגו עצמו הוא זה שהכניס לפליימס את אותו רגע מיוחד, ומשם כאמור לויאליות יכולה רק למנף לו את הקריירה.

About the Author :

Leave a reply