לרגל שנת ה-40: The Harder They Come חוזר לקולנוע
16 באוגוסט 2013  //  By:   //  דוקו שבת, חדשות, חדשות אחרונות, סקא-רוקסטדי, סרטים דוקומנטריים  //  1 comment
אחד הסרטים שהיוו את פריצת הדרך של הרגאיי לזירה הבינלאומית חוגג 40 שנה וחוזר לתקופה קצרה למסכי הקולנוע בקינגסטון. בתחילת ספטמבר ייהנו חובבי הרגאיי מעוד רגע בלתי נשכח מהעבר, והטריילר שלו נחשף באיכות HD כמו הסרט עצמו. אז איך נראה ג'ימי קליף באיכות היי דפיניישן? 
ג'ימי קליף בסצנה מהסרט. חוזר באיכות HD
הסרט הג'מייקני, The Harder They Come,  אחד מהסרטים שהיוו את חלוצי הדרך של מוזיקת רגאיי, חוזר לקולנוע בג'מייקה לרגל שנת ה-40 ליציאתו. ליתר דיוק ב-5 בספטמבר, בבית הקולנוע בקינגסטון הסרט ישוב למסכים במתכונת משודרגת כיאה לתקופה, כלומר ב-HD. עם זאת, מדובר בחזרה לתקופה קצובה של הקלאסיקה שהופקה ב-1973 על ידי פרי הנזל וכריס בלקוול.
 
כזכור, בסרט, אגדת הרגאיי, ג'ימי קליף מככב בתור איוון מרטין, זמר צעיר ושאפתן שעוזב את הכפר שלו לבירה קינגסטון בתקווה לעשות לעצמו שם.  שם ביום הראשון הוא נשדד וכל רכושו נגנב, אך הוא מוצא עבודה עם, ומעביר מסרים רבים בזכות הפסקול המוזיקלי שמלווה את  הסרט. מתוך ייאוש קליף פונה גם לסחר בגאנג'ה ונאבק בתוך הגטו הג'מייקני בקינגסטון כאשר מנגד ניצבים שוטרים. לבסוף חלומו הופך במהרה למציאות כשהוא תופס את פסגות המצעדים ביארד.
 
בפסקול המוזיקלי שמלווה את הסרט אפשר למצוא גם את דזמונד דקר האגדי ואת להקות ה"מייטלס" וה"סליקרס". הסרט נחשב לפורץ דרך וכזה שהביא את הרגאיי מיוזיק ללב הבמה הבינלאומית, כאשר קליף עצמו הפוך לאגדה והוכיח כי מוזיקה יכולה לשנות סדרי עולם. הטריילר החדש של הסרט שיחזור לאקרנים נחשף באיכות HD
 

About the Author :

1 Comment to “לרגל שנת ה-40: The Harder They Come חוזר לקולנוע”

Leave a reply