מהו הרידים הגדול בכל הזמנים?
17 במאי 2016  //  By:   //  ארלי דאנסהול, דאנסהול, לאברס רוק, ניו רוטס, סאונד קלאש, רוטס רגאיי, רידימים חדשים, שולחן הניתוחים  //  No Comment

לפני שמובאדו וקרטל הגיחו לעולם, לפני שהעולם הדיגיטלי השתלט היו רידימים שהפכו נצחיים. ה-"Real Rock" נעשה המנון, "Answer" זה לחידוש מלוטש ומה עם "Golden Hen"? הצביעו ובחרו

BestRiddimEverאז מה הרידים הכי טוב?

עוד הרבה לפני העידן הדיגיטלי שגרם לרידימים לצאת בכמויות בלתי נתפשות, נוצרו רידימים שהפכו צ'ונים להמנונים נצחיים בעולם הרגאיי והדאנסהול. היו אלו קלמנט "קוקסון" דוד שיצר באולפן שלו ברחוב ברנטפורד רואד בקינגסטון אלפי צ'ונים ורידימים אגדיים ב"סטודיו וואן".

היו אלו גם לוייד ג'יימס מהסטודיו המפורסם "קינג ג'אמיס" שייצר רידימים קסומים וכמוהו ג'ו היגס שנחשב ל"אבי הרגאיי". גם ווינסטון ריילי, מייסד להקת הטכניקס שהספיק להפיק "Stalag" רידים, אחד המוכרים בתעשייה היה שם. בשנות ה-90 היו אלו דונובן ג'רמיין מפנטהאוס רקורדס שלא הפסיק להפיק להיטים וכמוהו גם "Steelie & Cleevie", קלייב האנט ורבים נוספים.

כן, כל אלו היו הרבה לפני שראשן החל להפיק עבור קרטל, לפני ש-TJ רקורדס הפכו את הדאנסהול לעולם של להיטים ולפני ש-UIM וצ'ימני הקפיצו כל רחבה בעזרת רידים. אז מי הם מייסדי עידן הרידימים? הנה הרשימה.

"Real Rock"
היו לו גלגולים שונים אבל אין סאונד סיסטם שלא השתמש בו להקלטת דובפלייטס, אין אמן שלא הקליט עליו את המילים שלו ואין רחבה שלא טעמה להיטים לאורך השנים באותו ביט בלתי נשכח.

הרידים הזה הופק במקור על ידי אותו קוקסון דוד ב-1967 כצ'ון באלבום. לאחר מכן, עבר אצל אוגוסטוס פאבלו וג'וניור מרווין, בהמשך הוא הגיע גם לשנות ה-90 ומי לא רצה להקליט עליו. מדניס בראון המנוח ועד לקוקו טי, מסאנצ'ז ועד סיזלה.

"Answer"
הוקלט ב-1967 לראשונה על ידי סלים סמית' אבל תפס תאוצה בשנות ה-80 בעולם הדאנסהול בגרסה מחודשת. תחילה עם באני לי ולאחר מכן עם חידוש של פנטהאוס זכה לביצועים של מרסיה גריפית'ס, בוג'ו בנטון, ויין וונדר ואחרים.

"Golden Hen"
השם הפופולארי של ימינו החל בכלל כ-"Mad Mad" רידים שהפך ל-"Diseaes". עוד להיט לבית היוצר של סטודיו וואן. הראשון להקליט עליו היה אלטון אליס המנוח ב-1967 ומאז הפכו אותו טנור סו ורבים וטובים לרידים בלתי נשכח. תשאלו את איידוניה.

"Punanny"
עוד רידים היסטרי שנוצר ב-1986 בסטודיו של קינג ג'אמיס בווטרהאוס בקינגסטון והפך ללהיט. הראשון ל"רכב" עליו היה אדמירל ביילי, ומאז? שאבה ראנקס לקח אותו צעד קדימה ונתן השראה גם לספייס בשנה החולפת. גם בעולם הסאונד סיסטם, הרידים הזה פופולארי ביותר.

"Cuss Cuss"
הפקה של הארי J מ-1969 שהפכה ללהיט במהלך תור הזהב של הדאנסהול. מטנור סו ושוגר מיינוט ועד לבאונטי קילה וקוברה אין מי שלא מכיר את הרידים הזה.

ובסדרה הזו אפשר למנות גם את "Taxi" רידים, "African Beat", "Sleng Teng" ואחרים. אז מהו הפייבוריט שלכם?

אהבתם? תנו לנו לייק בפייסבוק

About the Author :

Leave a reply