מלכי הביצה: השליטים של התעשייה ב-2015
23 בדצמבר 2015  //  By:   //  אלבומים חדשים, דאנסהול, חדשות, חדשות אחרונות, טיונים חדשים, ניו רוטס, רוטס רגאיי, שולחן הניתוחים  //  No Comment

לקרטל לא משנה דבר, מובאדו בליגה משלו ופופקאן רואה שמיים. וגם: הגימיק של אלקליין תיכף מסתיים והכוכב הכי גדול ברגאיי. הכל כאן

Stars2015

מי כאן המלך? מוזמנים לבחור

כשמסכמים את 2015, אי אפשר בלי מבט על הכוכבים. אלו שהמשיכו לשלוט בזירה, אלו שלקחו את התהילה קדימה ולא רק ברידימים. בדאנסהול כמו בשמונה השנים האחרונות היו שם וייבז קרטל ומובאדו, אבל היו עוד שני כוכבים שידעו לבעוט במה שצריך.

 

ברגאיי יש לא מעט קולות מבטיחים. כרוניקס, קבאקה פיראמיד, אייבה מאר, ג'סי רויאל. אבל זו ללא ספק הייתה שנה של אמן אחד – רומיין וירגו. אז הנה סקירה על הכוכבים.

לא מפסיק: השליט האחד והיחיד
תרצו או לא, יש אמן אחד שלמרות שהוא מאחורי סורג ובריח, ממשיך לשגע כל פינה בג'מייקה. וייבז קרטל. דעיכה מסוימת הוא חווה דווקא מחוץ ליארד אבל להיט אחרי להיט ובראשם האלבום המשובח "Viking" שהבהיר לעולם שלא משנה איפה קרטל – יש מלך אחד. "Dancehall", "Unstopabble", "Pressure" ואחרים שלטו בגזרת הסינגלים ותוסיפו לזה לא מעט להיטים על רידימים. אם מדובר בתעשייה שבג'מייקה – אין מקום לספק.

פופקאן: רק לעלות
זה לא השיר של "קפה שחור חזק" הפעם, אלא מבט על אמן שגם היה כאן בישראל לראשונה השנה. "פופי" לקח את השנה המוצלחת של 2014 ואת אלבום הבכורה, צעד אחד קדימה. היום הוא כבר מותג של ממש עם לייבל ואמנים שהוא מכוון. לצד להיטים על רידימים כמו "Way Up" ו-"Weed Is My Best Friend", היו לו גם את "Never Sober" שנכנס חזק לפלייליסטים ומעל לכל את "Unruly Prayer" שהפיק דינרו מ-UIM Records, בזמן שאנג'ו בלאקס היה במעצר בארה"ב. החיבור לאיידוניה וצ'ינג רק יצמיח עוד פרוייקטים משובחים. "Unruly" כבר אמרנו?

מובאדו: נשאר יציב, חושב עתיד
סינגלים לא ממש ראינו ממנו, בטח כאלו שהזיזו משהו ברחבות הדאנסים, אבל ה"גולי גאד" עשה את שלו עם להיטים על רידימים. "My League" העיף את העולם כולו, "Up Like 7" הפך סלנג מקומי וגם "Funeral Bell" הטרי זוכה ללא מעט הערצה בימים אלו. ואדו שחתום אצל די ג'יי חאלד ולא נמצא כל הזמן בג'מייקה אלא בעיקר במיאמי וניו יורק, מכוון ל-2016. כשאנחנו אומרים מכוון, אנחנו אומרים דברים גדולים.

בלי גימיק: 2016 כבר כאן
ואם כבר 2016 אי אפשר לפסוח על היוט הכי חם מתחת לגיל 25 – אלקליין. ארלן בארטלי קרוב מתמיד להעיף את הכיסוי שעבד על העולם מתוך העיניים שלו ולהתמקד במוזיקה משובחת. מאז הפריצה המטוארית ב-2013 הוא בטופ וזה לא דבר פשוט עבור אמנים קמים ונופלים בתעשייה הזו. אלקליין עושה זאת נכון, תאהבו או לא. לצד ה-"Champion Boy" הכובש שלא מפסיק לשרוף את קינגסטון בימים אלו, היו לו גם לא מעט להיטים אחרים. "Fleek", "Object Bingo", "ATM" ועוד. ועכשיו למנה העיקרית. הבטחת 2016, לא?

הלוק מג'מייקה אבל הוא המלך של אירופה
ואם נצא קצת מעולם הדאנסהול שמכתיב את הקצב, וניגע רגע ברגאיי יש אחד שבלט מעל כולם. רומיין וירגו הפליא באלבום בכורה "Lifted", והקול הכל כך מיוחד שלו הצליח לחדור ללא מעט לבבות. באירופה הוא מנוגן המון, אולי בגלל הקהל, אבל גם בג'מייקה לא פוסחים על הכוכב נולד לשעבר. "God Inna Mi Corner", "Fade Away", "Star Across The Sky" ועוד. כבר ב-2007 הבנו שיש כאן משהו אחר.

והיו גם אייג'נט סאסקו שחזר בגדול עם אלבום והוכיח כמה הוא ורסטילי בין רגאיי לדאנסהול, וכל הצעירים שהכתרנו בפריצות הגדולות מדקסטה דאפס ו-ורשון ועד ג'המיל. תשאלו איפה ג'ה קיור? ומה עם כרוניקס וקבאקה – דיברנו על מי שבאמת שלט בתעשייה כולה. 2016 זמן למקצה שיפורים.

לעוד עדכונים הצטרפו אלינו בפייסבוק

About the Author :

Leave a reply