מסיבת תא? וייבז קרטל וביזי סיגנל מועמדים לאלבום הרגאיי של השנה בטקס פרסי הגראמי
12 בנובמבר 2012  //  By:   //  אלבומים חדשים, דאנסהול, חדשות, חדשות אחרונות, כללי, ניו רוטס, סקא-רוקסטדי, רוטס רגאיי  //  No Comment

חדשות מרנינות לשני האמנים שעברו שנה לא קלה. בטקס פרסי הגראמי שייערך בפברואר 2013, שניהם ברשימת המועמדים לאלבום השנה ברגאיי. גם קונשנס עם Mental Maintenance, ג'ימי קליף, מיסטר וגאס, טוטס היברט ושון פול בהמתנה לשליפת המעטפה המכרעת

אז מה הבחירה שלכם? עטיפות אלבומי השנה בעולם הרגאיי

לאחר שנה לא פשוטה במהלכה כל אחד בדרכו שלו מצא את עצמו מאחורי סורג ובריח, וייבז קרטל וביזי סיגנל קיבלו לאחרונה מעט חדשות טובות. האלבומים שלהם נכללים ברשימת המועמדים לאלבומי הרגאיי של השנה.

קרטל שנמצא במעצר למעלה משנה ומחכה לגזר דינו, ומואשם בקשירת קשר לשני מקרי רצח, כשבאחד מהם הוא שותף פעיל, עלול אמנם לזכות לעונש לא קל, אך מבחינה מוזיקלית הכשרון שלו לא מוטל בספק. האלבום Pon di Gaza שוחרר למעשה חודש אחרי מעצרו של קרטל, אך כולל טיונים מהמוכרים של קרטל בשנים האחרונות, למעשה בארבע השנים האחרונות. באלבום נמצאים הטיונים Life We Living, Get Wild ואפילו Ramping Shop הפרובוקטיבי יחד עם ספייס.

סיגנל שישתחרר בעוד פחות משבועיים מהכלא במינסוטה, ארה"ב, שם הוא שוהה כבר קרוב לחצי שנה בעוון זיוף מסמכים וחשד למעורבות בסחר בסמים ואף ניסיון לברוח בזהות אחרת, ניסה להחיות בתקופה שלפני המעצר את הניו רוטס. סיגנל, ששמו האמיתי הוא גלינדייל גורדון (הסתובב כעשר שנים עם השם ריאנו גורדון), נחשב לאחד האמנים הוסרטילים ביותר בעולם הרגאיי העכשווי והאלבום שלו Reggae Music Again, נחשב למועמד חזק לזכייה בפרס כשמה שיכול לפגוע בו על פי הדיווחים הוא רק עניין המעצבר המדובר. האלבום כולל מספר טיונים נהדרים לבית היוצר שלו כמו טיון הנושא – Reggae Music Again, Come Over, וגם הרימיקס לטיון Kingston Town יחד עם דמיאן מארלי.

מי שעוד נכללים ברשימה הכוללת של 50 אלבומים, אך מסומנים ככאלו שיגיעו עם המועמדות שלהם עד לטקס עצמו הם קונשנס עם אלבום בכורה עולמי (אחרי אחד מקומי שיצא רק לשוק היפני) בשם Mental Maintenance, אלבום שכולל טיונים רבים מהקריירה העשירה שלו כמו Represent, Simple Song ואחרים וטובים. גם האלבום הזה מדורג גבוה ברשימת המועמדים.

מיסטר וגאס שבשנת היובל לג'מייקה יצא עם אלבום בשם Sweet Jamaica, שהפליא בתוכו עם טיון הנושא ועם הקולות שהקליטו עליו לאחר מכן, נמצא גם הוא ברשימה.

גם ג'ימי קליף בן ה-64 שהוציא השנה שני אלבומים לראשונה מזה 8 שנים נכנס לרשימה עם אחד מהם, Rebirth שכמובן מחזיר אותנו אחורה בכדי להבין כמה האמן הזה מיוחד וגדול וכמו שהטיב לקרוא לאלבום כאילו נולד מחדש.

טוטס היברט מהטוטס & מייטלס גם הוא ברשימה עם אלבום ההופעה החיה שנקרא Reggae Got Soul, וגם את שון פול עם Tomahawk Technique.

לקראת האירוע העצמו של טקס פרסי הגראמי שייערך ב-13 בפברואר ב"סטייפלס סנטר" בלוס אנג'לס, ינופו רבים מהאלבומים, אך עפ"י המסתמן האלבומים של ביזי סיגנל, קונשנס, ג'ימי קליף וגם מיסטר וגאס יגיעו לרגעים בהם תישלף המעטפה המכרעת.

About the Author :

Leave a reply