מרלה בראון: "כל דבר שאני עושה, אבא שלי נמצא בלב"
28 ביולי 2015  //  By:   //  אמנים חדשים, חדשות, חדשות אחרונות, טיונים חדשים, יארד סטורם, ניו רוטס, ראיונות, רוטס רגאיי  //  1 comment

בתו של נסיך הרגאיי המנוח, דניס בראון, מתחילה קריירה מבטיחה ומעידה: "אבא היה מרוצה ממני". וגם: האמונה ("כל האנרגיה שלי מאהבה ואחדות – זה המפתח"), ביני מאן ("מדהים שכבר אחרי שנה שיתפתי פעולה עם אמן כזה") והפייבוריטים. ראיון יותר עם קסם ואופטימיות

Marla-Brownמרלה בראון. פצצת אנרגיה חיובית (Gianluca De Girolamo)

כמו במקרים רבים אחרים גם אצל דניס בראון המנוח, הירושה עברה במשפחה. הבת הצעירה, מרלה בראון היתה בת 12 כשאביה, אחד מגדולי אמני הרגאיי בכל הזמנים, הלך לעולמו ב-1999.

הבת של 'נסיך הרגאיי', כפי שמכונה דניס בראון לא תמיד חשבה על קריירה. היא בכלל רקדנית מקצוענית שמחלקת את הזמן בין לונדון לג'מייקה. בשנים האחרונות ולאחר שקיבלה פידבקים היא נכנסה גם לענייני המוזיקה. לאחרונה היא לא מפסיקה לייצר מוזיקה, כזאת עם קול מיוחד ובולט וגם הרבה ליריקס. תפסנו לשיחה על התעשייה, ההחלטות וכמובן גם על אביה.

מרלה, היית רקדנית. מתי החלטת להיכנס לתעשייה?
" למרות שאני רקדנית מקצוענית, למען האמת תמיד הייתי בתוך ענייני המוזיקה. מאז שאבא שלי הלך לעולמו, עזרתי לאמא איבון בראון בעניינים המוזיקליים שלה. אפשר לומר שאני החלטתי להיכנס לביזנס בשנה שעברה, בפברואר 2014. הופעתי במופע מחווה לאבא שלי יחד עם לויד פארקס ולהקה שלו. זה הרגיש טהור וזו זכות להופיע מול קהל שאוהב את אבא שלי. החלטתי להמשיך עם זה כדי שכולם ייהנו ואני אתברך".

ומאז את לא עוצרת אפשר לומר.
"לגמרי. מוזיקה ואהבה זה משהו שתמיד על הכוונת שלי. כל שלושה הסינגלים שיצאו מתוכננים להיות ב-EP שלי שיצא בספטמבר 2015. 'Better Days' הוא היחיד שיצא באופן רשמי גם באייטונס. 'Superstar' ו-'Here Comes The King' יצאו ב-EP באופן רשמי".

כולם צ'ונים עם משמעות ואמת.
"נכון. 'Here Comes The King' לא היה מיועד להיות צ'ון שישוחרר אלא מחווה אישית לאבא שלי. אבל ביום השנה למותו החלטתי לשחרר אותו כהוקרה על תרומתו למוזיקה ולג'מייקה בפרט. המסירות שלו והתשוקה הובילו אותו להיות אמן בינלאומי והמלך האולטימטיבי שלי. 'Superstar'? הרגשתי שזה צ'ון שצריך לצאת אחרי 'Better Days' באופן מיידי. הוא מייצג אותי לא רק כאמן אלא כאדם וקול שרוצה שהעולם יקבל הבנה עמוקה על מה שמרלה בראון מייצגת. הכוונה בשיר היתה דרך התבוננות עליי, כי אני בנאדם שצורך רק חיובי. אני חושבת שזה כל כך חשוב להכיר ולאהוב את עצמך. זה הכוח התוסס שלי וגם של כל מי שעובר תקופות מאתגרות בעולם המטורף הזה. הכל עניין של אהבה עצמית".

ולגבי "Better Days", הצ'ון הראשון שהזכרת. נדמה שהיה לו תגובות נהדרות בעולם, לא?
"היו ועוד יהיו תגובות של שמחה אמיתית. זו חוויה מדהימה שאף פעם לא העליתי בראש שלי שזה יהדהד לכל כך הרבה אנשים בעולם באופן אישי וזה מרגש. אנשים מאמצים את הצ'ון כמו מנטרה יומית. המסר ברור ואנשים מאמינים בזה. הצ'ון תפס את המקום ה-8 במצעד הרגאיי באנגליה ואני כל כך אסירת תודה ומבורכת על זה. צ'ון הבכורה שלי למעשה הוא מייצג אותי אבל גם את אבא שלי באותה צורה".

מכל הצ'ונים מסתמן שאת בחורה אופטימית.
"בהחלט. בתנ"ך מלמדים אותנו שכולנו ילדיו של מלך או צאצאים של מלוכה. לכן, עלינו לחיות כמו מלכים. אנחנו יצירות המופת של אלוהים. יש לנו כבני אדם חובה לאמץ את זה ולחיות את החיים בחיוך. אסור לנו לתת לאף אחד להגיד לנו איך להיות, איך נראה או נרגיש, מלבד הבורא. צריך להיות נאמן לעצמך, לדעת את הערך העצמי שלך וגם למצוא את המטרה העצמית שלך. חייה, תחייך ותאהב. זה הרעיון. כן".

לפני הסינגלים האלו שיתפת פעולה עם ביני מאן ב-"Infatuatuion". איך ההרגשה לעבוד עם אייקון כמוהו ובכלל יש לך שאיפות לעוד שיתופי פעולה כאלה?
"זה צ'ון שעשינו ביחד על רידים של בייבי ג'י, הבן של קינג ג'אמיס. החלומות שלי כבר באים לידי ביטוי בעבודה עם אמנים גדולים ומפיקים גדולים כאחד, אבל זה בהחלט חלום שהתגשם. אני מעריצה את הכישרון המוזיקלי של ביני מאן והעובדה שיש לי צ'ון עם איתו אחרי שנה בלבד בתעשייה זו ברכה. לא יכולתי לבקש יותר".

בואי נעבור לדבר על אבא. מה הדבר הגדול שלקחת ממנו לקריירה שלך?
"אהבה. אני מבורכת לגלם את זה. כל האנרגיה שלי מונעת מאהבה, אמונה ואחדות. לחיות באהבה, זה המוטו שלי שבהחלט נבע מההורים שלי. אבא שלי הוא ההשראה שלי. לא תמצאו אותי בלי חיוך שאיפות לאחדות. אחדות היא היסוד של הישרדות  – כל כך חשוב לנו להיות אחד בחיים האלה. כל אחד מלמד את השני. כמו שאבא שר:  'No Man Is An Island, No Man Stand Alone'. אני מאמינה שאני מייצגת את אבא שלי בדרך שהוא היה רוצה. במיוחד כשמדובר בדברים האלה. מה שהוא רצה לבטא דרך המוזיקה שלו".

לצד דניס בראון הגדול. מי הוא האמנים האהובים שלך?
"האמנים האהובים עליי היינו בהחלט להיות האחים והאחיות שלי. דניאל, דינה, דנייס וג'ייסון (שהוא גם דניס השני) בראון. כולם הם ייחודיים באספקתם בשירה ומוכשרת באופן טבעי בשירה מדי. דינה במיוחד. שבון קלייטון, הוא אמן מדהים ואחד הזמרים האהובים עליי. כשהוא השר הוא מרים אותך למימד אחר. היה לי העונג לעבוד איתו ולמדתי ממנו הרבה. איליין היא בת דודה שלי ובעיני היא הזמרת הכי מוכשרת של ג'מייקה. היא שרה כל כך בקלות שזה רק מעורר יראה הכבוד. גם אינדי איירי ואלכס אייסלי הן שתי נשים שהשפיעו עליי".

Dennis Brown On Stage At Glastonburyדניס בראון. בלב של מרלה (Gettyimages)

מה אנחנו יכולים לאחל לך לעתיד?
"מוזיקה מעודדת עם בשורה של אהבה, אחדות והמון אמונה. כל דבר שאני עושה אבא שלי נמצא בלב ותגובות מחויכות מקבליות את זה. חשוב לי להעביר את החומר באיכות להמונים. אני כל כך מתרגשת להגשים את המסע הזה. אני תמיד מוכנה אבל גם עם רגליים על הקרקע. תאחלו לי שזה יצליחו ויחמם אתכם".

איפה אפשר למצוא אותך או להתעדכן במה שקורה איתך?
"פייסבוק, אינסטגרם, טוויטר, יוטיוב, סאונדקלאוד".

לעוד עדכונים הצטרפו אלינו בפייסבוק

 

 

 

About the Author :

1 Comment to “מרלה בראון: "כל דבר שאני עושה, אבא שלי נמצא בלב"”

Leave a reply