משפט קרטל
4 בנובמבר 2011  //  By:   //  דאנסהול, חדשות, טיונים חדשים, רידימים חדשים  //  No Comment

מרבית תשומת הלב של חדשות הבידור והחדשות בכלל בג'מייקה מסקרות את ענייני המשפט של וייבז קרטל. מלבד זה על רומיין וירגו הלוהט, ועוד כמה וכמה מופעים של קולות מן העבר הלא רחוק, וגם מוזיקה חדשה וטריה.

משפטו של וייבז קרטל נפתח אמש בג'מייקה. אמן הדאנסהול המפורסם, אשר מואשם יחד עם חברו ל"גאזה סייד", שון סטורם, ושני חברים נוספים (מעצב האופנה, קלווין היי, וקיירו ג'ונס) בחשד לרציחתו של קלייב וויליאמס ב-16.8 האחרון. הגופה טרם נמצאה, אך בידי המשטרה מספיק ראיות הקושרות את הארבעה לרצח, כמו תיעוד של שיחות טלפון, צילומים מן הזירה ועוד. קרטל שוהה לעת עתה עדיין בתא המעצר, כאשר היה זה רק תחילתו של המשפט המתוקשר.

ווינסטון ריילי, מוותיקי יוצרי המוזיקה בג'מייקה, ובעל אולפני ההקלטות "טכניקס רקורדס" נורה בשלישי האחרון בביתו בקינגסטון. ריילי שעבד בזמנו עם טנור סואו, וסיסטר נאנסי כשכל אחד מהם ביצעו את הטיון של על הרידים הנפלא, STALAG, נפגע והובהל לבית חולים בעיר כאשר מצבו לא ברור, אך הוא סובל מפגיעות בזרוע ובראש. הוא סבל באחרונה מהתקפות חוזרות ונשנות, ואולפני ההקלטות שלו אף הוצתו ב-2009. המקרה מתווסף להירצחו לא מכבר של ג'ואל צ'ין, מחשובי הדמויות שמאחורי VP רקורדס. לא ברור מה מוביל למתקה על אנשי מוזיקה בג'מייקה.

הרכב הרגאיי הוותיק, Third World, יופיע בניו יורק ב-17 לנובמבר במופע מחווה בו יאספו כספים למען הקהילה הנזקתת בג'מייקה. ארגון של אמריקאים אשר תומכים בג'מייקה הוא שמארגן את המופע במרכזו יעמוד ההרכב של מי שהתפרסו עם הלהיט Reggae Ambassador. באני ראגס, חבר הלהקה, אמר: "יש בנו המון התלהבות לעשות זאת והסיבות של נתינה לקהילה מחייבות אותנו כג'מייקנים".

רומיין וירגו, אמן הלאברס רוק הלוהט של השנים האחרונות עושה צעד נוסף בדרך לקריירה בינלאומית מבטיחה. הטיון האחרון שלו System פרץ מסכים והגיע אל ערוצי ה-MTV בדרכו למרכז המיינסטרים העולמי. וירגו שפרץ עם שלל להיטים מ-2008, אמר בנידון, "אני מאושר עם איך שהדברים הולכים. אני לא יודע כיצד להודות לקהל שלי שדוחף אותי קדימה ומביא אותי לכזאת חשיפה". וירגו לא מתכוון לעצור כאן והוסיף כי, "אני תמיד מעוניין בלהתנסות בז'אנרים נוספים, וסוקה הוא אחד מהם", כנראה שהסוקה פופולארי כעת בקרב צופי ה-MTV. דרכו של וירגו לצמרת מובטחת.

ג'וניור ריד גם הוא בין המתעופים לניו יורק על מנת להקליט סינגל חדש, וכמוהו אמן הדאנסהול, פלקס שיוצר לטור ברחבי ארה"ב.

רידים שיצא לאוויר העולם בימים האחרונים נקרא Bubble Gum, בעל מקצב סוחף ומאיים לסחוף אחריו את הסצנה. קונשנס, דמארקו, ט.ו.ק,  וויסמייל וווין מארשל ואחריות פחות מוכרות כמו אליין וטסאני מככבות על הרידים המקפיץ הזה.

עוד רידים דיי טרי שכדאי לשים אליו לב הוא BBQ, כאשר כבר לפני חודש יכולנו לראות את מיסטר וגאס וג'יפשאן מבצעים עליו ניסיונות וכעת מצטרפים אליהם מיליון סטיילז וקאגו עם טיונים פרש.

About the Author :

Leave a reply