סטיבן מארלי בשיתוף פעולה מהסרטים, ספייס חוגגת עוד הצלחה
13 במאי 2015  //  By:   //  דאנסהול, חדשות, חדשות אחרונות, טיונים חדשים, יארד סטורם, לא ידענו, לא שמענו, ניו רוטס, רוטס רגאיי  //  No Comment

"לא ידענו, לא שמענו": 'ראגה' אסף אליו את באונטי וקוברה לעוד צ'ון מטורף, כוכבת הדאנסהול סופרת כבר 20 מיליון צפיות וגם: בשורות עצובות לחובבי קרטל וה'פורטמור אמפייר'. "רץ ברשת" –  הגירסה הג'מייקנית

Ghetto-Boy

סטיבן מארלי בעוד הברקה

בג'מייקה מדובר בחדשות יומיות, בערך כמו שכאן ידווחו על כל מה שקורה בתעשיית המוזיקה הישראלית. שוב הרשת מבשרת על הדברים החמים ואנחנו מסכמים לכם את מה שרץ בה בשבוע האחרון ושווה איזכור, לדעתנו. כדי שלא תעיזו להגיד – "לא שמענו, לא ידענו".

סטיבן מארלי מפציץ: עוד שיתוף פעולה לפנתיאון
סטיבן "ראגה" מארלי כבר הספיק להפציץ עם לא מעט שיתופי פעולה גדולים בשנים האחרונות. מ-"Jah Army" בצוותא עם דמיאן מארלי אחיו ובוג'ו בנטון ועד ל-"Rockstone" המופלא ששוחרר אשתקד, צ'ון שכולל גם את קפלטון וסיזלה. ממש ביממה האחרונה, מארלי בן ה-43 שיחרר עוד שיתוף שעתיד לעשות גלים בעולם הרגאיי.

מארלי אסף אליו שניים מהקולות המובילים בעולם הדאנסהול ויחד יצרו את "Ghetto Boy". מדובר בבאונטי קילה ובקוברה (מאד קוברה).

קילה כמובן שימש כמנטור לאמנים כמו וייבז קרטל, מובאדו וביזי סיגנל ובשנים האחרונות מטפח דור חדש של כוכבי דאנסהול ובהם קלאדו ואייארה. את הקריירה שלו הוא כמובן לא הזניח ושמר על הגחלת בוערת גם כשחזר לשתף פעולה עם ביני מאן אשתקד בצ'ון – "Legendery". קוברה? למי שלא יודע או מי ששכח, מדובר באחד הקולות המובילים בדאנסהול של שנות ה-90.

 

הצ'ון כמובן במקצב מרענן כמו שרק משפחת מארלי יודעת להפיק וצפוי לגרוף עשרות אם לא מאות פול-אפים. האזנות? תצפו למאות אלפים. הצ'ון אגב אמור להיכלל באלבום של הבא של מארלי – "Revelation Part II: Fruit Of Life", אלבום שהוצאתו נדחה מהשנה שעברה.

מריטאל פאמילי איבדה חבר 
נישאר בדאנסהול אבל עם חדשות קצת עצובות. מי שבקיא באימפריית גאזה של וייבז קרטל מסוף העשור הקודם בפורטמור לבטח זוכר את 'מריטאל פאמילי'. אחד הנציגים האחרונים של הקרו שהיה פעיל בתקופה האחרונה ואף הספיק להשאיר כמה צ'ונים מרשימים בסוף 2014, קורי, נורה למוות בסוף השבוע החולף בג'מייקה והכה בתדהמה לא מעט אנשים בתעשייה.

לעת עתה לא ברור מה המניעים למקרה, אך המשטרה המקומית חוקרת ואף עצרה חשוד במעשה. ההרכב שפרץ באותה תקופה כלל ארבעה זמרים, ילידי מונטיגו ביי שזכו להכרה דרך החיבור לקרטל. הבולט ביניהם הוא בלייד סקימאז שהמשיך ב-2012 לקריירת סולו. סקימאז לקח את המקרה בצורה קשה מאוד ואף שיחרר את הצ'ון האחרון של שניהם יחד.

ספייס חוגגת 20 מיליון
עדיין בדאנסהול אבל בצד הנשי של התעשייה. הכוכבת הגדולה של הדאנסהול בימים אלו, ספייס, סופרת 20 מיליון צפיות ביוטיוב לאחד הצ'ון הלוהטים של השנה האחרונה – "So Mi Like It". ספייס (שמה האמיתי הוא גרייס המילטון) נמצאת בתקופה של פריחה מתמדת, לא מפסיקה להופיע ברחבי העולם ועל הדרך מתפקדת גם כאמא למי שדאג. מדובר כמובן בעוד ציון דרך חשוב בדרך לאלבום הבכורה שלה. ספייס הספיקה להודות לכל המעריצים שלה דרך חשבון האינסטגרם שלה, בכל זאת 20 מיליון צפיות זה לא משהו שגרתי. 

 

 

לעוד צ'ונים, רידימים, חדשות, ראיונו ועדכונים הצטרפו אלינו בפייסבוק

About the Author :

Leave a reply