סטינג 2013: ריינו הדהים, ליידי סואו השפילה וסופרקאט לא הזכיר נשכחות
28 בדצמבר 2013  //  By:   //  ארלי דאנסהול, דאנסהול, הופעות חיות, חדשות, חדשות אחרונות, כללי, סאונד קלאש  //  3 Comments

אירוע הרגאיי הנוצץ של שנה בג'מייקה הותיר את הקהל בהפתעה ואת הקופה הגדולה גרף אקס גאזה, בלאק ריינו. "מומה סואו" קטלה את מאקה דיימונד, סופרקאט זכה לתגובות מעורבות וגם המיליונים ברחבי העולם נהנו חלקית. סיכום הסטינג ה-30 בוידאו ותמונות

sting-2013אידוניה, ליידי סואו ומאקה, נינג'ה מאן, קיפריץ' ומובאדו. סטינג 2013 המיטב

אירוע הרגאיי הגדול של השנה בג'מייקה, הסטינג ה-30 במספר התקיים בג'אמוורלד בפורטמור הסמוכה לקינגסטון. כמיטב המסורת אלפי ג'מייקנים הגיעו לצפות באירוע כשהשנה בעזרת שיווק מאסיבי באינטרנט גם מיליונים נחשפו למופע דרך ה-Pay Per View באינטרנט (לינק שקרס מעומס בשלב כלשהו).

Mavadoה"גולי גאד" בפעולה. מובאדו בסטינג

על הבמה עלו בזה אחר זה אמני רגאיי ודאנסהול שונים ומשונים. חלק כדי להופיע לבד, חלק כדי לחזור לתודעה וחלק כדי ל"רצוח" בצורה ליריקאלית כמובן.

ladysawליידי סואו על הבמה בסטינג 2013. תתחרט על החזרה לגוספל?

גולת הכותרת של הסטינג, חזרתו של ה"דון דאדה", סופרקאפ שאחרי 12 שנים חזר לג'מייקה והתקבל באהדה רבה. לעומת הציפיות הגדולות, התגובות במהלך ההופעה היו מעורבות וזאת על פי דיווחים בג'מייקה גם אחרי שהסתיים האירוע. רבים מהצופים הגדירו את המופע של סופרקאט כמשעמם. "סופרקאט אמן טוב אבל מה שהיה רלוונטי בשנות ה-90 כבר לא אותו דבר עכשיו", אמרו מעריצים בג'מייקה שציפו ליותר. "Unda Pressure", "Don Dada" ו-"Nuff Man A Dead" בוצעו על ידו, והיו גם כאלו שהתלהבו.

נעבור ליתר ההופעות. וויקלף ז'אן נתן מופע איכותי וזכה להמון אהבה מקהל למרות שעלה בשלב יחסית מוקדם של הערב, אך שלף צ'ונים מוכרים גם מרפטואר השירים של הפוג'יז. מובאדו נתן מופע משובח, אידוניה שרף וגם ליידי סואו כשהופיעה לבד הייתה חדה במיוחד והוכיחה מדוע היא מלכת הדאנסהול. נינג'ה מאן שהתלבש כיאה לאירוע גם הוא נתן הופעה לא רעה וזאת אחרי שנה מוצלחת במיוחד.

Aidoniaאידוניה הוכיח איזה דיג'יי משובח הוא (Jamaican Observer)

היו שם סיזלה שכרגיל שלף צ'ונים מהרפטואר הגדול שלו וביני מאן שחזר לאי אחרי טור ארוך באירופה וכמובן בישראל. הראפר טו צ'יינז לעומת זאת לא זכה לאהדה גדולה מהקהל המקומי.

בין לבין טומי לי קיווה לחזור להייפ משנה שעברה, ספראגה הפגין נוכחות וגם אמנים כאיתנה ורומיין וירגו נתנו את שלהם.

Spraggaגם איי וויין הפגין נוכחות

וכמובן שאת מירב תשומת הלב גרפו ה"קלאשים". תחילה היו אלה "מומה" ליידי סואו שאחרי שהשפילה את מאקה דיימונד עשויה עוד לחשוב פעמיים אם לנטוש את הדאנסהול לטובת השם המקורי מריון הול והמעבר לגוספל מיוזיק.

sawVSmackaליידי סואו ומאקה דיימונד בקלאש במעמד צד אחד. את הליריקס נשאיר לווידאו

את הקופה הגדולה בדמות 30 אלף דולרים אמריקאים קטף בהפתעה גדולה בלאק ריינו. כן, ההוא ש"חטף" בעיטה מפופקאן בשנה שעברה, שיקם את הכבוד שלו בענק כשהוא משפיל את קיפריץ' ואת נינג'ה מאן על הבמה.

kiprich-ninjaman-rynoריינו לא סופר את קיפו ונינג'ה בהפתעה ענקית (Jamaican Observer)

והיו גם את מי שהתאכזבו. המארגנים שהשקיעו קרוב למיליון דולרים אמריקאים (כ-130 מיליון דולרים ג'מייקנים ופי 2 מהשנה החולפת) בהפקה של האירוע, ולא "זכו" לכסות את ההוצאות.

stingfansהאלפים הגיעו לפורטמור. המארגנים הפסידו כסף (Jamaican Observer)

sizzlaסיזלה מציג את הרפרטואר בסטינג 2013

לעוד צ'ונים, רידימים, חדשות, ראיונות ועידכונים הצטרפו אלינו בפייסבוק

About the Author :

3 Comments to “סטינג 2013: ריינו הדהים, ליידי סואו השפילה וסופרקאט לא הזכיר נשכחות”

Leave a reply