ספראגיות ועניינים: על מה שחם ביארד ובעולם הרגאיי
21 בינואר 2013  //  By:   //  דאנסהול, חדשות, חדשות אחרונות, טיונים חדשים, רידימים חדשים  //  No Comment

קרטל שוב משתלט על המצעדים וגורר בלאגן מסביבו, מובאדו חושף למה הוא לא הופיע בסטינג 2012, הרידימים החמים של העת האחרונה. וגם אלו טיונים הרעידו את הרשת וצברו הכי הרבה צפיות ביוטיוב לשנת 2012?

מככב גם כשהוא בכלא. וייבז קרטל גרסת 2013

וייבז קרטל הוא דמות מעוררת מחלוקת אין על כך ספק. אמן הדאנסהול המהולל הזה יוצר הרבה אש סביבו בשנים האחרונות. הליריקס לפעמים גורמים לאוזן להזדזעזע או לגוף לעצור לרגע, אבל כשהוא רוצה ליצור באז הוא פשוט עושה את זה.

את 2013 קרטל שחגג לאחרונה 37, עדיין מבלה בין כתלי הכלא (שם הוא שוהה כבר למעלה משנה) כשלפניו עוד דיונים ואישומים לא מעטים ובהן מעורבות וקשירת קשר ברצח של שני אנשים. עם זאת, האמן שיצר את ה"גאזה" למעשה, החל את השנה הנוכחית בקול תרועה עם כמה וכמה טיונים חדשים. נכון, רובם הקלטות של הקול שלו, אך כשמדובר בקרטל סביר להניח שזה יספיק בכדי ליצור עניין.

בין הטיונים החדשים יחסית אפשר למצוא את Weed Smokers, Get Your Own Lighter, Time Fi Touch Road ואפילו שילובים של הקלטות עם מובאדו וברס האמונד.

בינתיים יש גם מי שמתנגד לקרטל. שר הבטחון הג'מייקני, פטר באנטינג שתקף את קרטל על מערובותו בפשיעה ובייחוד את הטיון  Reparation שיצא באמצע השנה החולפת. "זה קטע מדהים של תעמולה לרמאים. לא פלא ששיעורי הרצח כל כך גבוהים עם העידוד של קרטל לכך", אמר באנטינג לאחרונה. כנראה שעוד שנים קדימה השם הזה, וייבז קרטל, יעורר מחלוקות.

מקרטל לאמן דאנסהול אחר ומפורסם לא פחות, מובאדו. ה"Gully God" שבחר שלא להופיע בסטינג 2012, כמו גם באונטי קילה ואיי אוקטיין, חשף את סיבותיו לכך. "אני איש עסקים, אם אקבל כסף או שהכסף יועבר למנהלים שלי, אופיע. זה פשוט מאוד", אמר מובאדו, אלא שלטענת הפרומוטר הראשי של האירוע, גוז'ף בוגדנוביץ' הדברים הם לא ממש מדויקים: "היו עוד אמנים שקיבלו כסף על ההופעה שלהם בסטינג. זה מוזר, אבל מובאדו פשוט ביקש הרבה מאוד כרטיסים נוספים ובחינם. יש לי מוניטין ואני צריך החזרים על כמות כרטיסים כזו", ציין.

ואם כבר 2012, אז  בואו נבחן מה היו הטיונים הכי פופולאריים בעולם היוטיוב, אלו שקיבלו את כמות הצפיות הגדולה ביותר בעולם הרגאיי והדאנסהול. מובאדו נכנס למקום העשירי עם Carribean Girls שלו שקטף 1.5 מיליון צפיות, וגם One By One טיון משותף לו ולאזה מורגן נכנס גבוה ברשימות עם 4 מיליון ציפיות (!). גם פופקאן, קונשנס, וייבז קרטל וטומי לי הגיעו לכמות צפיות מכובדת למדי.

לשלושת המקומות הראשונים הגיעו דמיאן מארלי עם Affairs Of The Heart, שצבר 6.5 מיליון צפיות. שון פול שלמרות שהוא פחות פופולארי ביארד עצמו גרף עם Touch The Sky למעלה מ-9 מיליון צפיות. ובמקום הראשון? מיסטר וגאס עם Bruk It Down שגרף למעלה מ-10 מיליון צפיות ונמצא בדרכו לשווקים ביפן.

בגזרת הרידימים החדשים של 2013 כדאי שתשימו לב ל-Animal Instict, רידים בהפקת טכניקס רקורדס שאוסף קולות כמו מובאדו, פופקאן, ביני מאן, דמארקו, קונשנס ואיי אוקטיין יחד עם מרקוס מיירי (הבן של בוג'ו) ובהחלט עם פוטנציאל לשרוף רחבות.

רידים רגוע יותר וגם מגוון לאין שיעור הוא Gyal Season שיצא ממש לאחרונה. הורסטיליות של ביזי סיגנל, הכישרון של רומיין וירגו, ה"ספראגיות" של ספראגה בנז וגם טנייה סטיבנס נותנים במילותיהם עליו.

About the Author :

Leave a reply