עוד מסר מהאי: ראיון עם אמן הרגאיי-דאנסהול הארדיו
25 בספטמבר 2018  //  By:   //  אמנים חדשים, ניו רוטס, ראיונות  //  No Comment

"בג'מייקה חשוב לשמור על וורסטליות", "יש לי אחריות לייצג את המדינה שלי והמסר שלי", "הקושי בתעשיה לא יעצור אותי". הארדיו מנסה לפרוץ כל מחסום בג'מייקה בעזרת המוזיקה. ראיון

הארדיו, עוד כישרון תוצרת האי

תעשיה קשה ועמוסה היא לא משהו שיעצור חלום של צעיר ג'מייקני. הארדיו, עוד אמן עולה וצומח בקנה המידה המקומי הבלתי נגמר של האי הקאריבי גם הוא לא מפסיק לייצר מוזיקה ולשדר אותות מבטיחים. בראיון הוא מספר על האמונה, ההשפעות ואיך פורצים גבולות.

תעשה לנו היכרות עם הארדיו. מאיפה הגיע שם הבמה הזה?
"השם האמיתי שלי הוא לאון סמית'. גדלי בקינגסטון בג'מייקה ומאז גיל 8 אני סביב המוזיקה. לרוב רגאיי ומוזיקה חיובית עם השפעות דאנסהול מודרני. שם הבמה? הארדיו זה שם שהחל לכנות אותי חבר קרוב בדומה לאודיו. זה היה בגלל הקול הייחודי שלי והסגנון שלי והחלטתי לשנות את זה להארדיו כדי שיהיה יותר קליט ויצבור משמעות".

על מה אתה עובד בימים אלו ועם מי? מה נמצא על הפרק?
"הסינגל האחרון שלי הופק על ידי DancehallStation Records. הצ'ון נקרא "Live Mi Life" ומדבר על חופש שמושפע ממצב הרוח שלנו. הוא מקבל תגובות טובות וגרם לחבר קרוב שלי, האמן דריו  לעשות את הצ'ון הזה בשיתוף פעולה. יש גם פרויקט נוסף עם אמן צרפתי שהכרתי באמצעות חבר ומהרגע הראשון היה חיבור. הוא נקרא נתן פרסו. ועוד מוזיקה שתראה אור בקרוב עם מפיק מקומי מפלמות' בג'מייקה בשם 'Your Mamore' בשיתוף של Holyard Productions".

מרגיש אחריות כג'מייקני

איזה ערכים אתה מייצג במוזיקה שלך? איזה מסר אתה מעביר דרכה?
" "המוזיקה שלי נקיה וחיובית. אני שר כדי לייצג את עצמי ואת הצעירים בג'מייקה. מטיף לאהבה וגדולה. ככה אני בוחר את המילים שלי כי לאמן יש השפעה חזקים על מאזיניו ודרך הסיפור שלי אני מאתגר להצלחה אצל אחרים. לא שוכח לברח את האל – ג'ה. כראסטה בג'מייקה יש לי אחריות לייצג את הקהילה ולשיר על המוטיבציה ומקור הכוח שלי".

מאיפה ההשראה שלך למילים? אתה כותב אותן בעצמך?
"כן, אני אחראי למילים שלי. אני אדם מאוד ישר ונוטה לכתוב על דברים שקרו לי בחיים, דברים שראיתי מסביבי. אני חושב שבצורה הפוכה המוזיקה שלי יכולה להשפיע על אנשים כמו שהמסע שלי הושפע מאותם דברים ועורר את צורת המילים והמנגינה שלי".

ומי השפיע עלייך, ההתפתחות שלך כאמן?
"רוב המוזיקה שקיבלתי ממנה השראה הגיעה למעשה מילדות בג'מייקה. אמנים כמו בוב מארלי, באונטי קילה, ביני מאן, בוג'ו בנטון ועוד. ועדיין, הסגנון שלי הושפע לא רק מג'מייקנים למרות שזה כמעט בלתי נמנע לא לשמוע אותם אבל אמנים אחרים שהשפיעו על הקול שלי היו מייקל ג'קסון, וויטני יוסטון, ריי צ'ארלס וסטיבי וונדר".

דיברת על כך שאתה משלב רגאיי ודאנסהול. זה הכרחי בתעשיה הקשה הזו?
"בתור אמן ג'מייקני ראיתי את החשיבות של שמירה על וורסטיליות, במיוחד אם אתה מנסה לכתוב את המוזיקה שלך לכולם ולא עבור קהל מסוים. התעשיה קשה אבל זה לא משהו שיעצור אותי. אמשיך לדחוף את היצירה שלי כי אני מאמין שאין גבולות במוזיקה ואם בורכתי בכישרון לעשות את שני הז'אנרים עם מילים נקיות וחיוביות, אז למה לא בעצם?".

הארדיו, רוצה לגרום לאנשים לחשוב אחרת

יש מקום לצעירים כמוך בתעשיה או ששדרני רדיו והסלקטורים במסיבות בוחרים לדבוק רק בהייפ ולנגן אמנים מסוימים?
"מקווה שאעשה עם המוזיקה שלי משהו שיגרום לאנשים לראות שמשהו נקי וחיובי שווה גם שמיעה. זה משקף את ה'אני האמיתי' והצבעים שלי. נכון, התעשיה קשה לפעמים אבל עם עבודה קשה אתה יכול להגיע למטרה שלך. אני שומר על מוטיבציה ובעזרת משפחה וחברים שתומכים בי, המוזיקה שלי מושמעת גם בג'מייקה וגם מעבר לים".

בתור אמן ג'מייקני מהן המטרות שלך?
"כאמן שמגיע מג'מייקה אני יודע שהאחריות שלי לייצג את המדינה שלי והאנשים שלי היא בעזרת יצירת מוזיקה מעניינת ומשפיעה שתעביר מסר חיובי שיתפשט בעולם".

עם מי תשמח לשתף פעולה בעתיד?
"זו שאלה קשה כי יש המון אמנים מוכשרים בעולם ובמיוחד באי היפה הזה ג'מייקה. עדיין אם לבחור אשמח לעבוד עם אייג'נט סאסקו, סיזלה, רומיין וירגו ורבים אחרים".

מה אנחנו יכולים לצפות ממך בעתיד הקרוב והרחוק?
"כפי שאמרתי אני יוצר מוזיקה בלי הפסקה. רק לאחרונה שיחררתי וידאו לאחד הסינגלים האהובים עליי – "Jamaica". הסרטון צולם על ידי עורך הווידאו פיט. חוץ מזה, אני עובד על EP שיצא לאור בתחילת 2019. לכל סינגל בו יש וייב אחר. הסגנון שלי והאמונה בחיים אופטימיים וחיובים לא משנה כמה קשה הם יכולים להיות בולטת בו. הודות לשיתוף הפעולה שלי עם HolYard Productions אני עובד על קידום והפצה של המוזיקה שלי באי וברחבי העולם. כולם מקדישים זמן ועובדים קשה על יצירת הדמות הנכונה בכל אמצעי המדיה השונים ובקרוב גם בהופעות חיות".

איפה ניתן למצוא אותך ברשתות?
"אפשר למצוא אותי בפייסבוק, אינסטגרם, יוטיוב וכל הפלטפורמות השונות על ידי חיפוש בשם Hardio. כמו כן, להזמנות ודאבפלייטס hardio876@gmail.com \ (876) 809-1222".

תודה לנטע גלעין / HolYard Productions.

אהבתם? חפשו אותנו בפייסבוק

 

About the Author :

Leave a reply