עולם הרגאיי והרגש
13 בנובמבר 2011  //  By:   //  דאנסהול, חדשות, טיונים חדשים, רוטס רגאיי, רידימים חדשים  //  No Comment

מחוות, פרידות, מכות ועוד המון רגשות בדיווח הרגאיי הבא. וכמובן לא זנחנו גם מוזיקה חדשה ומבטיחה.

בג'מייקה נערך מופע מחווה לפועלו של בוב אנדי, מגדולי היוצרים בעולם הרגאיי אי פעם. אנדי, חבר להקת הפארגונס, וכותב שירים בחסד, זכה למופע מחווה בו נחשפו בעיקר האמנים החדשים לגדולתו בעת ביצועים שלהם לשירים שכתב. בין המופיעים היו נאטל, פרוטוג'יי וגם דניק הכוכבת הצעירה העולה, כאשר את כולם אפיינה מידת ההתפעלות מפועלו של אנדי ולאחר שלמדו על מורשתו כולם נותרו מלאי מחמאות. "זה כל כך מלודי. זה שאב אותי לגמרי. המילים פשוטות, אך מלאות אפקטיביות", ציינה דניק ברגע של התפעלות.

הראפר האבי די (HEAVY D) נפטר בנסיבות לא ידועות בגיל 44 בסמוך לביתו בקליפורניה. הראפר יליד ג'מייקה שיתף במהלך השנים פעולה במספר דואטים יחד עם אמני רגאיי נחשבים ביניהם בוג'ו בנטון, וכמו כן גם עם רבים מאמני המוזיקה השחורה בארה"ב כסנופ דוג, נאז ועוד אחרים. הלוויתו תיערך בניו יורק בטקס דתי ב-18.11. כל שניתן לאחל הוא שינוח על משכבו בשלום.

מובאדו מתגייס למען המאבק באלימות. אמן הדאנסהול יופיע במופע שגל הכנסותיו ילכו לארגון הנאבק בתופעה הרווחת הזו. המופע שיתקיים באיי הבתולה ב-30.12, צפוי למשוך עשרות אלפי מעריצים, כאשר מובאדו ינסה למגר את האלימות בעזרת היותו אייקון תרבות נרץ כל כך באיים הקאריביים. "אני תמיד שמח וגאה להשפיע במסרים חיובים. אלימות ומסרים אלימים היא תופעה שנמצאת בעלייה ברחבי העולם, ואעשה ככל שביכולתי לעזור במיתון שלה", אמר בתגובה לתקשורת המקומית.

ואם הזכרנו אלימות, אז בהחלט יש מקום לשינוי. שתי אמניות הדאנסהול, האחת סטשיוס הוותיקה יותר מה"גולי סייד" והכוכבת העולה של האליאנס, ברידג'ז, התקוטטו בפעם השנייה במהלך החודש וחצי האחרונים. השתיים שהיו באולפני HYPE TV בעת הקלטות על הרידים Bedroom, עברו להתקוטט במגרש החנייה של האולפנים. הסיבה כנראה קנאה יתרה של ברידג'ז בנוכחותה של סטשיוס בהקלטות הללו. יש לציין כי המתח בין שתי הקבוצות עלה לאחרונה עקב טענות של בכיר אמני האליאנס, באונטי קילה, שטען כי מובאדו, הבכיר מן העבר השני, ניסה לחבל בחגיגות יום ההולדת שלו במועדון שבבעלותו, ביוני האחרון. מאז הצדדים די טעונים האחד על השני, וצ'ייס קרוס, הנמנה על ה"גולי סייד" אף הוציא טיון אשר תוקף את באונטי קילה עצמו. יוקרה היא ללא ספק אחת הבעיות הגדולות שמאפיינות את סצנת הדאנסהול העכשווית לפחות בין אלו הנמנים על קבוצות מסוימות. סולחה? לא בקרוב.

במעבר לדבר האמיתי, מוזיקה. בוג'ו בנטון למרות שהותו בכלא מוציא חומרים חדשים וכעת חובר לאמנית הקנדית, ג'ובי רוקוול שבעבר כבר ביצעה דואט עם מיסטר וגאס, והשניים מוציאים טיון חדש בשם Lonley Nights.

עוד דואט חדש וטרי מתקיים בין שון פול לווין מארשל, My Life הוא שמו.

אמן הדאנסהול הלוהט, איי אוקטיין, משחרר וידאו קליפ לטיון שלו Burn Dem Bridge, שללא ספק נראה מושקע למדי.

גם ילד הפלא של הגאזה סייד, פופקאן, מוציא טיון חדש בשם Naughty Girl, ומנסה להתמודד עם העובדה כי האייקון הראשי של הגאזה סייד, וייבז קרטל, לא נמצא בימים זוהרים במיוחד.

רידים חדש בשם Sewage Breath יצא ממש אמש כשבין הקולות שתמצאו עליו יהיו פאמבו, ביני מאן, קאגו וקיפריץ'.

ועוד רידים שיצא ממש אמש ומפגיש שמות נוצצים בהחלט הוא Antique. וייבז קרטל המסתבך יחד עם גאזה סלים, רומיין וירגו, קי-מאני מארלי, פרוטוג'יי וטארוס ריילי. וכשמדובר על רידים מבית היוצר של דון קורליאון אפשר לנבא כי הוא יזכה לגדולות, בטח לנוכח רשימת המבצעים עליו.

About the Author :

Leave a reply