על בכורות ועוד: מצעד האלבומים של 2014
5 באוקטובר 2014  //  By:   //  אלבומים חדשים, דאנסהול, חדשות, חדשות אחרונות, טיונים חדשים, כללי, לאברס רוק, ניו רוטס, סקא-רוקסטדי, רוטס רגאיי, שולחן הניתוחים  //  No Comment

זה החל באוקטיין עם אלבום מופתי, נמשך בטארוס המאהב והמשיך באלבומי בכורה של ביוגל, פופקאן, ג'ה וינצ'י ודי מייג'ור. והיו עוד כמה שנוספו ל"מכת האלבומים". ממשיכים לסכם לכם את 2014 – הסיקור המלא בפנים

2014-top-Albumsמצעד האלבומים של 2014

אנחנו ממשיכים בצעדים לקראת סוף השנה. 2014 אמנם טרם הסתיימה לגמרי, אבל מריחים את זה באוויר. אז אי אפשר לדבר על 2014 מבלי להזכיר את "מכת האלבומים" שאפיינה אותה. אנחנו לא מדברים על EP כזה או אחר, אלא על אלבומים, חלקם אלבומי בכורה, חלקם עוד אלבום משובח. וייתכן שגם תזכו לראות עוד אלבומים עד סוף השנה הזו.

ביוגל, פופקאן, ג'ה וינצ'י, די מייג'ור, איי אוקטיין, רייג'ינג פאייה, טארוס ריילי – זו רק חלק מהרשימה שסקרנו עבורכם בקצרה. את ה-EP המשובח של כרוניקס "Dread And Terrible" לא הכנסנו לרשימה, אבל אל תדאגו לו, כרוניקס אוסף חומרים לאלבום בכורה ועושה זאת במסלול הנכון.

ברשימת ה-EP שיצאו השנה ראוי לציין גם את הדור השלישי למשפחת מארלי, ג'ו מרסה שחשף EP בכורה. גם ג'המיל המוכשר, RC ואפילו פרדי מקגרגור הוציאו EP, אבל אנחנו באלבומים עסקינן.

למה אנחנו מתכוונים מסלול נכון? אמן ג'מייקני עושה זאת בדרך כזו בדר"כ – מיקסטייפ שאוסף את כל הצ'ונים הראשונים שלו מתחילת הדרך, לאחר מכן מגיע ה-EP, שמצביע על היותו מחושל יותר ובשל יותר ולאחר מכן עבודת אולפן עמוסה ומושקעת שהתוצרת שלה תהיה אלבום.

אז אחד האמנים הכי חמים בתעשייה היום עשה, כזה שיודע לעשות את זה גם על One Drop רידים וגם בגזרת הדאנסהול איי אוקטיין עשה בדיוק את הדרך הזו, אלא שהשנה הוא חבק אלבום שני. אוקטיין התחדש בינואר באלבום מופתי בשם "Journey". הביקורות לא איחרו להגיע כשהאלבום מכר מאות אלפי עותקים כבר בחודשים הראשונים שלו. אוקטיין תיבל אותו בהמשך השנה בקליפים משובחים ל-"Mama" ו-"A Yah We Deh" עם קי-מאני מארלי, והוסיף עשרות צ'ונים שחלקם אולי ישמש כחומר לאלבום השלישי שלו.

בתחילת השנה היו אלו גם טארוס ריילי שהתחדש ב-"Love Situation" המשובח בדיוק בוולנטיין דיי וכיום הוא מגבה אותו בסיבוב הופעות ענק באירופה. גם טרי לינן הוותיק עם הקול שהכי מתקרב לגארנט סילק המנוח בכל התעשייה, חזר עם אלבום חדש בשם "Welcome To My World".

גם וויין מארשל לקח את ה-EP שלו "Tru Colors" ושידרג אותו לאלבום שזכה להשקה בקינגסטון ולתגובות חיובית. הפקה של דמיאן מארלי כבר אמרנו?

ומה בדבר אלבומי הבכורה? אז כן 2014 הייתה סימן דרך עבור כמה מהשמות המעניינים בקינגסטון כיום. ביוגל חשף את "Anointed" שנושא את שם הצ'ון האדיר שלו, אלבום לו חיכו לא מעט בג'מייקה. גם פופקאן החליט שהגיע הזמן לאלבום ושיחרר את "Where We Come From", שהוכיח שיש בפופי לא רק דאנסהול.

יוצא גאזה נוסף, ג'ה וינצ'י החליט גם הוא ש-2014 היא המועד. "Ghetto Born" שלו יצא לאוויר העולם בשעה טובה. גם די מייג'ור הצנוע התהדר ב-"It's Major" עם הלהיט הגדול שלו, "Real Know Real" ויחד איתו לא מעט צ'ונים של אהבה. ועוד שם שלא שכחנו להזכיר לכם הוא זה של הזרון. אולי לא כולכם מכירים, אבל מדובר בקול מיוחד ואמן מוכשר שעובד כבר 14 שנה (!), גם הוא חשף אלבום כי הגיע הזמן.

רייג'ינג פאייה, להקת הרוטס הכי מלהיבה בג'מייקה וכזו שכבר הספיקה לעשות לא מעט "בלגאן" באירופה חשפה את אלבומה "Destiny" עם הלהיט "Jah Glory". המרענן החדש במימד הלהקות זה בטוח.

לקראת סוף השנה הגיע הזמן של אוגוסט טאון, פרבר של קינגסטון אם תרצו. דוויין סטיבנסון עם הקול האלמותי התחדש באלבום שלישי ומיוחד בשם "Dangerously Roots" וגם איתנה תסגור את השנה עם אלבום מעולה בשם "I Rise" שטעימות ממנו בשם "Trigger", "Thy Will Be Done" ו-"Richest Girl", כבר זכו לקליפים.

והיו לנו גם את מיסטר וגאס, ססיל, לוטאן פאייה ואפילו ביני מאן עם אלבום קצר בסגנון EP. ובטוח ששכחנו כמה שמות מעניינים בדרך – אבל אין ספק ש-2014 הייתה מלאה באלבומים.

ב-2015 יהיו אלו ג'ה קיור, טפלון, אסקו לוי ואולי אפילו קבאקה פיראמיד שיחבקו אלבום חדש, שלשניים מהם יהיה זה אלבום בכורה ושמועות גם רומזות על רומיין וירגו וכריסטופר אליס כמי שעובדים על אחד כזה. אנחנו נהיה כאן כדי לעדכן, אבל אם החמצתם משהו – תעשו אחורה פנה.

לעוד צ'ונים, רידימים, חדשות, ראיונות ועדכונים הצטרפו אלינו בפייסבוק

 

About the Author :

Leave a reply