צפו: סיזלה קלונג'י לקראת אלבומו ה-70 בקריירה
21 באפריל 2013  //  By:   //  אלבומים חדשים, חדשות, חדשות אחרונות, טיונים חדשים, ניו רוטס, רוטס רגאיי  //  1 comment

אמן הרגאיי הכי פעיל בעשורים האחרונים שולף עוד אלבום ומספר עליו: "לא יכול להפסיק לשיר. כשאני שומע את הביטים, אני רץ לסטודיו". על האלבום ה-70: "אין דבר כזה יותר מדי, זו ברכה". ועל המסר: "רוצה לאחד את העולם". ב-28 במאי The Messiah בחוץ

החדש של סיזלה. עטיפת האלבום ה-70 בקריירה עשירה

בשנות ה-90 צמח דור לא מבוטל של אמנים שהפיקו מה שלדעת רבים נחשב לתקופת הזוהר של העשורים האחרונים. קולות כמו של קפלטון, בוג'ו בנטון, באונטי קילה ועוד רבים וטובים על שלל הז'אנרים נשמרים עד היום. יחד איתם אפשר למנות גם את מיגל אורלנדו קולינס, המוכר לכולם בשם הבמה שלו, סיזלה קלונג'י שחגג בשבוע החולף 37 ונחשב אולי לקול הכי פעיל בעשורים האחרונים בג'מייקה עם רזומה של מאות צ'ונים ועשרות אלבומים.

סיזלה הוא תוצר של הגטו בפרברי קינגסטון שנקרא אוגוסט טאון, גטו שיצר אמנים נוספים לעולם הרגאיי בדמות איתנה ודווין סטיבנסון, אך כמובן שהוא נחשב לאייקון הגדול ולמרות שמחזיק בכמה בתים בג'מייקה, כיום יצר לעצמו מעין יארד משלו העונה לשם Judgement Yard, שם מפיק את מרבית המוזיקה שלו באמצעות הלייבל הפרטי שלו, Kalonji Music.

בהיסטוריה המוזיקלית שלו עוד מאמצע שנות ה-90 יש אלבומים שנחקקו כיצירות מופת המחייבות כל חובב רגאיי צעיר להכיר. אלבומים כמו Black Woman & Child, Bobo Ashanti ו-Da Real Thing, הם רק חלק מרשימת אלבומים משובחת. לצד כל אלו גם מאות צ'ונים והקלטות על רידימים.

סיזלה אמנם נחשב לדמות מעוררת מחלוקת שכללו מקרים של החזקת נשק, התבטאויות כאלו ואחרות שכללו גם מחאות במהלך סיבובי הופעות שלו בעולם ואף הובילו לביטולים בחלקם. דבר אחד בטוח, מדובר באמן יוצא דופן ששומר על הגחלת שלו כבר קרוב לשני עשורים.

ב-28 במאי אמור לצאת אלבומו ה-70 במספר (!). האלבום שיקרא The Messiah, הוא למעשה אלבום המשך לאלבום פחות מוצלח שיצא אשתקד ונקרא The Scriptures. בראיון לקראת צאתו של האלבום מודה סיזלה כי המוזיקה נטועה בו: "אני לא יכול להפסיק לשיר. מתי שאני שומע את הביטים והרידימים אני רוצה להיכנס לסטודיו ולעשות את העבודה". בנוגע לעובדה שהוא חוגג 70 אלבומים התייחס האמן האגדי: "אין דבר כזה יותר מדי אלבומים. לא יכול להיות שיש יותר מדי. זו ברכה".

סיזלה שחורש את כל רחבי ג'מייקה כמעט בכל ערב, לפעמים אף יותר מפעם אחת הסביר גם על הסיבה בה הוא בחר בעשיית מוזיקה: "אני עושה זאת כדי לשחרר את האנשים, לאחד את העולם, לרפא את הילדים. עם האלבום החדש החלטתי לשים את כל הביטויים האלו שם".

למרות שבשנים האחרונות הוציא אלבומים גם כן, הם לא זכו להצלחה גדולה, ואילו לאלבום החדש הציפייה היא גדולה. צ'ונים ראשונים בשם No Wicked Man ו-Chant Dem Down כבר יצאו ממש בימים האחרונים לרחבי היוטיוב כשהראשון מביניהם כולל בתוכו צלילים מוכרים מצ'ון מוכר של בארינגטון לוי, Murderer.

האלבום עצמו שכולל 13 צ'ונים, הוקלט כולו באולפנים של סיזלה בלייבל שלו, ועבר עיבוד על ידי ענקית הרגאיי, VP Records.

רוצים עוד צ'ונים, רידימים, ראיונות ועידכונים מהיארד הג'מייקני? הצטרפו אלינו בפייסבוק.

About the Author :

1 Comment to “צפו: סיזלה קלונג'י לקראת אלבומו ה-70 בקריירה”

Leave a reply