קבאקה פיראמיד: "הדבר הגדול הבא שלי יהיה אלבום"
24 במרץ 2014  //  By:   //  חדשות, חדשות אחרונות, טיונים חדשים, כללי, ניו רוטס, ראיונות, רוטס רגאיי  //  1 comment

אחד הקולות היותר בולטים בג'מייקה בראיון לקאבום: "אנשים תמיד אהבו מוזיקה טובה, אבל יש התעוררות". על החלומות: "להקליט עם פנטהאוס, סליי ורובי ודמיאן מארלי". וגם: הכישרון שהוא מפיק לו אלבום

kabakapyramidקבאקה פיראמיד. כל דבר בזמן שלו

קבאקה פיראמיד, סביר להניח שכל מי שמכיר רגאיי בשנתיים וחצי האחרונות יודע במי מדובר ומי שלא כדאי שירוץ ליוטיוב ויחפש את האיכיות של אחד הדיג'ייז המוכשרים שיש כיום לג'מייקה להציע.

הוא נמנה על המובמנט הבלתי נגמר יחד עם כרוניקס, פרוטוג'ה, ג'ה ניין, קליסה ואחרים, המסרים חיובים בכל צ'ון וגם האיכות אבל קבאקה הוא אחד שמשלב את הרגאיי וההיפ-הופ בצורה אולי הכי מושלמת שקיימת באי הקאריבי.

רגע לפני שהוא יוצא לסיבוב הופעות ראשון ב-2014 באירופה, תפסנו אותו לראיון לקאבום, בפעם השניה ועכשיו כשהוא הרבה יותר מוכר.

כמעט שנתיים וחצי שהמובמנט חי ונושם בג'מייקה ונדמה שהקהל בג'מייקה וגם בעולם לא מפסיק להיות צמא למוזיקה החיובית הזו. איך אתה מסביר את זה?
"אני חושב שאנשים תמיד אהבו ואוהבים מוזיקה טובה, בין אם זה חלק מה"תחייה" שאני שייך לא או שלא. כשאנשים עושים מוזיקה טובה, הקהל רוצה אותה ומלא תשוקה לזה. כן, יש גם עניין של הצעירים שנותנים לזה חיים בשנים האחרונות והכל קורה בזמן הנכון, יש התעוררות לגבי המוזיקה הזו".

בכל צ'ון שלך יש מסר. מאיפה מגיעות המילים, אתה שואף לשנות משהו באמצעות המסר?
"אני שואב הכל מניסיון וחוויות החיים. הניסיון הוא המורה הטוב ביותר שלי, ככה שאני פשוט חולק את מה שאני רואה ומנסה להעביר את זה לקהילה העולמית".

הוצאת כבר שני EP (אלבומים דיגיטליים), מה עם אלבום סטודיו? או שזה משהו שיקרה רק בזמן הנכון?
"בהחלט בזמן ובמקום הנכון. אני חושב שהדבר הגדול הבא שאשחרר יהיה אלבום, אבל לא יכול לומר עדיין מתי זה יקרה. כמו שכרוניקס ופרוטוג'ה שרים, 'Who Knows'?".

הקלטת כבר המון לייבלים כאלה ואחרים בג'מייקה, צ'ימני, פראס ואחרים. יש כאלו שעוד לא עבדת איתם כמו פנטהאוס ושאתה שואף לשתף איתם פעולה?
"בטח, פנטהאוס זה אחד הלייבלים המשובח והחזקים ביארד, אני אשמח לעבוד איתם. גם סליי ורובי, Xtreminator ובובי דיגיטל זה כאלו שאני רוצה לעבוד איתם".

עשית שיתופי פעולה עם טארוס ריילי, כרוניקס, פרוטוג'ה, סיזלה. יש עוד חלום לשיתוף פעולה עם אמן כלשהו או משהו על הכוונת?
"בדיוק הקלטתי עם איי וויין את 'Versatile' והקלטתי גם עם ג'נטלמן. הייתי שמח לעבוד עם קווין איפריקה, מידנייט, פרשר ודמיאן מארלי – בהחלט".

נחזור רגע למובמנט. זה נדמה שאתם ממש כמו אחים. קליסה שיתפה אותנו בראיון שככה יותר קל להעביר את המסר. מה אתה יכול לספר לנו את תחושת האחדות בזרם הזה?
"ההרגשה נהדרת כי זה משהו טבעי. היילה סלאסי מכוון אותנו לאחדות הזו והוא הכוח שלנו והרוח מאחורינו ולכן עלינו להמשיך בדרך הזו".

אתה גם די ג'יי וגם מפיק, איך אתה משלב בין העולמות?
"אני רוצה להתעסק במוזיקה כך שבסופו של דבר גם אדע להפיק, אבל אני עדיין לא מקצועי (צוחק). אני לומד את זה כשאני עובד עם האמן הבא של Bebble Rock קורו-פאייה".

בעקבות ההצלחה יוצא לך לתת עצות לאמנים צעירים ולטפח אמנים?
"אני מנסה להיות מאוזן באינטרקציה שלי עם אמנים צעירים. מצד אחד נותן להם עצות מהניסיון שלי, אבל גם מייעץ להם לעבוד כל הזמן ועדיין לשמור על עצמם ועל מי שהם".

מה אנחנו יכולים לצפות מקבאקה ב-2014?
"יותר צ'ונים, יותר קליפים, יותר סיבובי הופעות גם עם הלהקה שלי – Bebble Rock. כמו כן, אני מעורב בהפקה של האמן של הלייבל קורו-פאייה ואני מאוד מתרגש לגבי זה".

Kabaka-Tarrusאיתו הוא כבר עבד. קבאקה וטארוס ריילי

מתי אפשר למצוא אותך באירופה השנה?
"ממש עכשיו באפריל אני יוצא לטור, חוזר לג'מייקה וביולי-אוגוסט שוב נוסע לאירופה".

מעבר למוזיקה, מה אתה אוהב לעשות בזמן הפנוי שלך?
"אני אוהב לקרוא, כמובן גם לשחק כדורגל, לעשות מדיטציה ולחשוב וגם יוגה".

לעוד צ'ונים, רידימים, חדשות, ראיונות ועידכונים הצטרפו אלינו בפייסבוק

 

About the Author :

1 Comment to “קבאקה פיראמיד: "הדבר הגדול הבא שלי יהיה אלבום"”

Leave a reply