קבאקה פיראמיד: "ההיפ-הופ יותר קל עבורי, אני נוטה למילים ויכולת לירית"
7 ביולי 2013  //  By:   //  אלבומים חדשים, אמנים חדשים, חדשות, חדשות אחרונות, כללי, רידימים חדשים  //  No Comment

לאחר שהפליא ב-EP משובח מוסיף אחד האמנים העולים ביארד בפריחה שלו וזוכה להגיע אפילו ל-MTV: "בג'מייקה יש מי שרוצים לשמור על הצליל הטהור של ההיפ הופ, אך יש הרבה אגו כשמדובר ברגאיי", הוא מעיד. את הבילבורד הוא כבר שרף ובקרוב גם ה-EP השני יחבוק עולם

הזרם החדש בקינגסטון ממשיך לעורר הדים ברמה חוצה גבולות. אותה שורת אמנים שכוללת את כרוניקס, פרוטוג'ה, ג'ה ניין, דרה איילנד והאחים קליסה וקזנאמדי ממשיכה בשלה כאשר חלקם כבר הצליחו לסחוף אחריהם גל אהדה מדהים (בעיקר אמורים הדברים לגבי כרוניקס). מי שעוד מסומן ככזה שיצליח לצבור אהדה בינלאומית במהרה הוא קבאקה פיראמיד. האמן בן ה-28 זכה לאחרונה להוליך את המצעד הנחשב של "בילבורד" בארה"ב. בנוסף, הוא זכה להתפרסם באתר המוזיקה השחורה של ה-MTV וחשף את החיבור האדיר שלו בין היפ הופ לרגאיי. קבאקה נחשב לאמן מבין כל החבורה המוכשרת הזו שמצליח להביא את השילוב בין היפ הופ לרגאיי לרמה של שלמות. 

"אני נוטה יותר להיפ הופ, במקור זה בא לי יותר בקלות. אני נוטה למילים ויכולת לירית וזה משהו טבעי עבורי", אמר בראיון ל-MTV מי שצובר פופולאריות גם מחוץ לג'מייקה. "יש בג'מייקה מי שרוצים לשמור על הצליל הטהור של ההיפ הופ ויש את מי שרוצה לשמור על הרגאיי טהור", הוא הוסיף כשנשאל על הדילמה שבין רגאיי והיפ הופ ביארד הג'מייקני שמרבה לשמור אמונים למוזיקת האם שלו.

כמי שנחשב למביא הבשורה בתחום שמשלב בין רגאיי להיפ הופ בצורה אבסולוטית הוא אומר: "יש הרבה אגו כשזה נוגע לרגאיי בג'מייקה, אבל אני רואה בזה התפתחות טבעית כי הרגאיי תמיד הושפע מסגנונות שונים", אמר מי שה-EP האחרון שלו –  Rebel Music, הפגין את השילוב המרתק של הקול שלו יחד עם מקצבים משני הז'אנרים כיאה לאמן שהושפע מאמנים כמו סיזלה, קפלטון, בוג'ו בנטון, דמיאן מארלי ודאד פרז.

היכולת הלירית האדירה לא נעלמה ולאחרונה הצ'ונים שלו "King Kabaka" ו- "No Capitalist", שגרם להרבה הדים ברמה הפוליטית בג'מייקה והמשיכה בטורים באירופה וארה"ב. קבאקה פיראמיד עובד בימים אלו על ה-EP השני שלו שעתיד להיות מעניין ביותר. המועד המיוחל להוצאתו: תחילת 2014. אנחנו כבר מחכים

About the Author :

Leave a reply