קינגסטון סימנה אותם: האמנים העולים שפרצו ב-2014
27 בספטמבר 2014  //  By:   //  אמנים חדשים, דאנסהול, חדשות, חדשות אחרונות, טיונים חדשים, כללי, ניו רוטס, רוטס רגאיי, רידימים חדשים, שולחן הניתוחים  //  3 Comments

מתקרבים לסיום השנה וזה הזמן לנקודות ציון: אספנו לכם כמה אמנים, כל אחד מיוחד בדרכו אבל הם ידברו חזק בשנים הבאות. מאסיקה, קלאדו, ג'המיל, מלוקוונס וגם ג'יי קפרי. ואף מילה על אלקליין

Masicka-Kalado-Melloquence-Jahmiel-DeepJahi-Jcapriהדברים הבאים במוזיקה. מאסיקה, קלאדו, מלוקוונס, ג'יי קפרי, דיפ ג'הי, ג'המיל (בכיוון השעון)

אם תרצו או לא 2014 מתקרבת לסיומה. מריחים את זה באוויר עם העובדה שמרבית אמני הרגאיי והדאנסהול כבר נמצאים בג'מייקה לקראת אירועי סוף השנה. אפשר גם להריח את זה בעובדה שהפכה למסורת – רידימים מרשימים שמוציאים הלייבלים הגדולים ממש לקראת סוף השנה, כאלו שמאיימים להשתלט על כל מה שנעשה בחודשים שלפני וגם להמשיך בפריצה לתוך 2015. כאלו הם צ'ימני רקורדס, פראס רקורדס וגם TJ רקורדס שממש בימים האחרונים עמלים על זה שהחושים שלכם יפתחו מחדש.

זה אומר שגם אנחנו נתחיל במסע הסיכום לעוד שנה עמוסה ברגאיי ובדאנסהול. לא תמצאו כאן את ביני מאן, לא את וייבז קרטל, לא את סיזלה וגם לא את ג'ה קיור. אספנו לכם רשימת אמנים שפרצו ב-2014, ושמכאן חובת ההוכחה עליהם. לא, אתם לא תמצאו כאן את כרוניקס ולא את אלקליין – הם כבר מוכחים, כל אחד בנישה שלו.

מאסיקה
נתחיל את המסע עם כישרון צעיר וענקי שעונה לשם ג'בון פירון (Fearon). מאסיקה יליד פורטמור, אבל העביר את הילדות בספאניש טאון. בשנים האחרונות הוא כבר הספיק לשחרר חומרים, אבל 2014 היא בהחלט שנה בה הוא יכול להגיד – צעדתי לבד. אחרי שנחשב ליוט שקונשנס פיתח, מאסיקה נחשב ממש בימים לקול עולה ולדי ג'יי עוצמתי עם שפה עשירה ושליפת מילים מכובדת. בין להיטיו השנה: "Ghetto Road", "Brave" ו-"Born Killa". לא פלא ש-UIM, מהלייבלים המובילים ביארד, אוספים אותו כמעט לכל רידים לאחרונה.

ג'המיל
עוד יוט מוכשר בטירוף שפרץ השנה באופן מובהק. את הידע והכוח הוא רכש בשנים עברו לצד בוג'ו בנטון ודונובן ג'רמיין בפנטהאוס רקורדס, אבל את 2014 ג'המיל יכול לסמן ב"וי". EP משובח בשם "The Mission" היה רק צעד בדרך. הוא הספיק להקליט על לא מעט רידימים והפך לבין טיפוחיו של אחד המפיקים המוערכים ביארד, נוטנייס. בין הלהיטים שלו ב-2014: "Real Father", "United", "Day Dreaming" ועוד אחרים שיצאו עד סוף השנה. תסמנו את השם!

מלוקוונס
עוד שם שזכה להכרה לא מבוטלת השנה הוא מלוקוונס. רמון דרייק נחשב בשנים האחרונות לכישרון אדיר ככותב שירים אבל לקח את העניין צעד קדימה והשנה ייצר לא מעט צ'ונים, בהם על רידימים כמו "Top Class" ו-"Better Daze". הלהיט הכי גדול "Hold Me" יחד עם אלפאנט מאן, התנגן לא מעט ברחבי קינגסטון ורחבות הדאנסים, ובקרוב כך חוזים גם הצ'ון היחסית חדש שלו "Tipsy" – יעשה עבודה. בקרוב הוא משחרר מיקסטייפ חדש בשם "Activated And Full Effect" ביחד עם איימר סאונד מישראל, כן, ממש ככה.

ג'יי קפרי
לא בכדי היא הבחורה היחידה ברשימה, קפרי פשוט נחשבת לכוח עולה בעולם הדאנסהול. כבר בשנה שעברה אפשר היה לשים לב שמשהו מיוחד יש בג'ורדן ג'ואל פיליפס שעדיין לא חגגה 23. בלהיט הענק "Whine And Kotch" יחד עם צ'ארלי בלאק היא הספיקה לגרוף יותר מ-20 מיליון צפיות לקליפ (!) ואחרי זה הדרך הייתה קלה. בתור אמנית של המפיק המוכר ראשן ב-"Head Concussion Records" הדרך הייתה קלה אפילו יותר. רק לאחרונה קפרי הספיקה לשחרר עוד שני קליפים שהתווספו ל-"Reserve It" שהתנגן לא מעט בקינגסטון בשנה האחרונה. בין הלהיטים הנוספים שלה השנה אפשר למנות את "Lyrics To The Song", "Boom And Ben Ova" וגם את הצ'ון האחרון על אחד הלהיטים החמים של 2014 – "Need Your Love". אם אתן אוהבות דאנסהול – תעקבו אחריה.

דיפ ג'הי
הוא צנוע ומגיע מקונצ'רי של ג'מייקה אבל אין ספק שיש משהו מיוחד ברשון סנדרסון. אז הוא לא ממש קרוב לדני סנדרסון אבל דיפ ג'הי חדר לתודעה בג'מייקה עם להיט גדול בשם "Life Goes On". התמיכה מסראני עשתה את שלה, אבל אי אפשר שלא לשים לב לליריקס, להשקעה ולצ'ונים על המציאות שאותם הוא שולף בזה אחר זה. בין להיטיו השנה: "Harsh Reality", "Family Over All" ו-"I Love JA" שחלקם גם יקבלו וידאו בקרוב. אם אתם אוהבים את זה מיוחד – סמנו את דיפ ג'הי.

קלאדו
את הכי חם שמרנו לסוף. את'ון גורדון אולי לא אומר לכם הרבה, אבל קלאדו בהחלט מדבר בימים אלו מאוד מאוד חזק בקינגסטון. אמנם הוא החל כמה שנים אחורה אבל 2014 היא השנה של קלאדו ללא ספק וזו רק ההתחלה. הוא צמח אצל באונטי קילה ולא פלא שקיבל מפסיק חוכמה בתור די ג'יי. קלאדו הוזמן כמעט לכל פסטיבל גדול השנה ולא נתפלא אם גם בסטינג הוא ייתן שואו. עם שורת להיטים שהחלה בשלהי 2013 ונמשכה לתוך 2014 אתם רק יכולים לבחור. ובכל זאת נציין את "Take A Ride", "Personally" ו-"Like It Is" – וזו רק חלק מהרשימה כי הוא הופיע על כמעט כל רידים השנה. לא יודעים מה איתכם ובעיקר איתכן אבל אנחנו כבר סימנו.

לעוד צ'ונים, רידימים, חדשות, ראיונות ועדכונים הצטרפו אלינו בפייסבוק

 

 

 

About the Author :

3 Comments to “קינגסטון סימנה אותם: האמנים העולים שפרצו ב-2014”

Leave a reply