קצב הלב: הרידימים שהכתיבו את 2017
17 בדצמבר 2017  //  By:   //  דאנסהול, חדשות אחרונות, טיונים חדשים, כללי, שולחן הניתוחים  //  No Comment

שוב צ'ימני, שוב מובאדו, שוב אלקליין וגם קרטל. המסרים, המילים, המקצבים. אז מי היו הבולטים ברחבה?

הרידימים של 2017, עם מי אתם?

המחוג מתחלף ל-2018, אז אנחנו ממשיכים בסיכום 2017. אחרי שסיפרנו לכם על פריצת השנה, הגיע הזמן למכתיבי הקצב. הרידימים של 2017 שהיו בכל פינה בקינגסטון, מחוצה לה ובכל מקום בו אוהבים דאנסהול ורגאיי ברחבי הגלובוס.

Money House
לייבל:
Chimney Records

צ'ונים בולטים: Jahmiel – Strongest Soldiers, Konshens – Do Di Work, Alkaline – Son Of A Queen
למה הוא כאן? תחילת פברואר והלייבל האימתני צ'ימני רקורדס שיחרר לאוויר עוד פצצה בפעם המי יודע כמה. קונשנס, ג'המיל, אלקליין וגם מובאדו שרפו רחבות בזכותו. אז למי הכי התחברתם?

Money Mix
לייבל: Good Good Productions
צ'ונים בולטים: Mavado – Fresh Cash, Vybz Kartel – Poco Man Skank, Masicka – 10 Outta 10
למה הוא כאן? אחרי "Liquor" של 2015 ו-"Big League" של 2016 הגיעה 2017 ועימה עוד רידים מרקיד של Good Good, כאלה שיודעים לעשות את זה פעם אחר פעם. שוב קרטל, שוב מובאדו, וגם מאסיקה היו בין המושמעים ביותר וכאלה שגרמו ללא מעט לזוז בזכותם. אז מה קורה כשמגיע יום שישי? תזכירו לנו.

Forever
לייבל: Armz House Records
צ'ונים בולטים: Alkaline – Pretty Girl Team, Kranium – Give Thanks, Mavado – Forever
למה הוא כאן? הלייבל מספניש טאון בג'מייקה יודע את העבודה כבר כמה שנים. באפריל יצא לאוויר עוד רידים שהצליח לגרור ללא מעט סלקטורים למקסס אותו, ללא מעט בחורות להזיז ישבנים ולאלקליין אחד לבחור את הנבחרת שלו. היו שם גם קרניום עם צ'ון משובח ומובאדו שיהיה כאן לנצח.

Genna Bounce
לייבל: Emudio Records
צ'ונים בולטים: Aidonia – Yeah Yeah, Govana – Gyal Clown, Ding Dong – Dweet
למה הוא כאן? באוגוסט הגיע הקיץ לג'מייקה ואחד הרידים היכ מפוצצים השנה שעושה זאת עד הימים האלה ממש השתחרר. המפיק הגרמני "Emudio" שעובד בסטודיו המפורסם של ביג שיפ ופרדי מקגרגור אמון על תוצר משובח. יש מקום בעולם שלא שר עם איידוניה "Yeah Yeah" או שלא זז כמו דינג דונג?

Moscow
לייבל: Head Consussion Records
צ'ונים בולטים: Vybz Kartel – Kremlin, Tarrus Riley – Grave Yard
למה הוא כאן? חסר לנו קצת באדנס, אז הגיעה סוף השנה וראשן נכנס לעבודה. יותר נכון וייבז קרטל עם אחד משירי השנה ללא צל ספק. גם טארוס ריילי ידע כמו תמיד לתת טון ומסר ו-Head Concussion הוסיפו עוד רידים לרשימה המפוארת.

גם הטופ 5 לא קל לבחירה וכמובן שהיה עוד מקום ל-"True Emotions" המשובח של Troyton, ל-"True Words" של הלייבל הצומח – Big Laugh וגם ל-"El Chapo" של נוטנייס. אפילו "La Vida" של לי מילה לא בפנים. ובטוח ששכחנו אחרים, אבל ככה זה בתעשיה הענפה הזו. הבחירה אצלכם.

אהבתם? תנו לנו לייק בפייסבוק

About the Author :

Leave a reply