רגאיי במדבר חוגג 5 שנים: T.O.K, סנטינל ועוד רבים בתפריט
20 בספטמבר 2012  //  By:   //  דאנסהול, חדשות, חדשות אחרונות, רוטס רגאיי  //  No Comment

כמיטב המסורת שהתפחתה לה בשנים האחרונות גם השנה יתקיים ב"חאן השירות" שבנגב בסוף השבוע הקרוב פסטיבל רגאיי במדבר שיעמוד השנה במוקד חצי העשור. יומיים שלמים של רגאיי משלל הסוגים והז'אנרים במעטפת אחת ובתפריט גדוש. זה הזמן להכין מגבות ולדעת מי מופיע או מנגן

חוגגים חצי יובל. הפלייר הרשמי של הפסטיבל

בשנים האחרונות נוצרה לה המסורת של פסטיבל שנתי ב"חאן השירות" שבנגב, אירוע שמתקיים בדרך כלל בתקופת החגים ומכנס בתוכו את מיטב הפרצופים מסצנת הרגאיי המקומית לצידם של אורחים שנתיים שמגיעים ממחוזות אחרים וטובים. היו שם סיסטר ננסי, ג'נרל לוי, מיליון סטיילז שהגיעו לתת את השואו המרכזי. לצידם הקולות היותר מוכרים שליוו ומלווים את הפסטיבל בשנים האחרונות הם קרולינה הנהדרת, אקסום, ג'הגלרס, לוס קפרוס ואחרים. בין לבין מנגנים הסאונדים של ארצנו כשאיימר, רודבוי, אבויה ,מיי לורד ועוד כבר הנעימו את זמנו של הקהל שנהנה מהופעות ומוזיקת רגאיי עד שעות הלילה הקטנות ומצאת החמה לערך.

גם הוא היה כאן. ג'נרל לוי

 

ועכשיו תורם. Iriefm.com) T.O.K )

השנה צפויים לחגוג חצי יובל, קרי חמש שנים לתחילת המסורת הנפלאה ולשם כך מגיע הרכב הדאנסהול הג'מייקני, T.O.K. הלהקה שהוקמה באמצע שנות ה-90 נחשבת לאחת מלהקות הדאנסהול הגדולות בעולם, אם לא הגדולה ביותר. חברים בה קסבייר "פלקס" דויסון, קרייג "קרייג טי" תומפסון, אליסטר "אלכס" מקאלה, רושון "ביי סי" קלארק שהוציאו יחדיו כבר כמה עשרות להיטים בהם  Eagles Cry, Chi Chi Man ו-Footprints. ללהקה שלושה אלבומים שהאחרון יצא לפני שלוש שנים וגם קריירות סולו של בי סי ופלקס שהתפתחו להם כזמרים. הלהקה זכתה לכינוי ה"בקסטריט בויז של עולם הרגאיי" לא פעם וניכרת ההשפעה האמריקאית הביצועיה.

לצד T.O.K יגיעו לחגוג 5 שנים לפסטיבל גם הסאונד הגרמניה, סנטינל, ולצידם בהופעת בכורה בפסטיבך, להקת הרוטס-דאב הישראלית, זבולון דאב סיסטם. קרולינה במופע שאפשר לציינו כאירוע שנתי לצד הסאונד סיסטם שלה, שבק"ס שיגיעו לתת כבוד עם שירים מהאלבום החדש "פרה פרה" ושאר ירקות ידועים ומוכרים. גם הג'הגרלס והרכבים ישראלים כמו לוס כפרוס שיארחו את דורי בן זאב (מראשוני העשייה של רגאיי בארץ) וקוזמו שינשפו בעורפו של הקהל.

בגזרת הסאונדים שינעימו את הזמנים בין ההופעות יגיעו רודבוי סאונד בהרכב מחודש עם רמי גראמי ודי ג'יי מארק, מיסטיקל יוט עם הופעה חמישית בפסטיבל והשקת מיקסטייפ חדש בשם Chill Spot, מיי לורד, אפיקומן, קאלבטה (אריאל תגר) שחזר מביקור ואיסוף תקליטים באי, סאבו מסוליקו,  דוקטור רגאיי, וואן א-וואי, גאנג'ה וויב, איזי ריידר, סנסי סאונד, עדי בדאווין, ראטסה Zion, וגם נציג בירת הנגב, סאבאגו שיגיעו לשרוף את הרחבה המרכזית.

לצד כל ההפקה המוזיקלית יהיו גם עשרות דוכני מזון, שתייה, מקומות לינה, איפור ומכירה של פריטים הקשורים לעולם הרגאיי. הפסטיבל בהפקת נומרי הפקות, בשיתוף אפיקומן ובתמיכת הרשות לפיתוח הנגב והמרד לפיתוח הנגב והגליל

לאתר הרשמי של הפסטיבל

לינק לאיבנט בפייסבוק עם כל הנדרש

 הפך לעניין של מסורת. הקהל בהופעה של סיסטר ננסי אשתקד (הפייסבוק של רגאיי במדבר)


About the Author :

Leave a reply