רוקרז, הדור הבא: תכירו את רוקאז אלמנטס
23 באוגוסט 2017  //  By:   //  אמנים חדשים, חדשות אחרונות, טיונים חדשים, ניו רוטס, ראיונות, רוטס רגאיי  //  No Comment

"המוסיקה שלנו היא משהו בלי גבולות", "נולדנו זמרים מוכשרים", "רוצים להאיר את הדרך למי שאין לו מה לאכול". וגם: הקשר לביוגל והתוכניות לעתיד. אחת מלקהות הרגאיי המבטיחות בג'מייקה בראיון חשיפה

רוקאז אלמנטס, כישרון אמיתי

ג'מייקה עטופה בלא מעט דאנסהול, הייפ והשפעות שונות אבל הרגאיי לא נותר בצד. הרכבים שונים קמים לאורך השנים האחרונות ובהם "Raging Fyah", "No Medz" ואחרים שמנסים להיכנס לתודעה וליהנות מפירות הרגאיי העדכני. אחד ההרכבים היותר מרתקים בתקופה האחרונה הוא רוקאז אלמנטס שנמצאים כבר שנתיים בתסיסה. "אנחנו לא מפסיקים לעבוד, כל היום ליצור מוזיקה זה המפתח", אומר איינסוורת' טאפה, "I-Gifted", חבר ההרכב.

רוקאז אלמנטס זו להקה או הרכב של שלושה אמנים צעירים מספניש טאון בג'מייקה. באופן מעשי הם פועלים יחד מגיל צעיר, אבל לתודעה קפצו החל מ-2015 עם סינגל בכורה. אלכס טאפה ("I-Talented"), איינסוורת' טאפה אחיו וריימונד דוקינס ("Unbroken Element") חבר ילדות, כולם יחד עובדים בצמוד כבר שנים. בראיון לקאבום הם מספרים על החוויה, ההשפעות והחיבור לביוגל.

מי אתם רוקאז?
"רוקאז אלמנטס זו להקה של שלושה אנשים, חברים שהחלה לפעול בערך לפני עשר שנים. כולנו חברים מספניש טאון".

איך מתחלקת העבודה בחבורה, מה התפקיד של כל אחד?
"החלקים שלנו תמיד עובדים יחד. Unbroken מביא אלמנטים של שירה אבל גם כותב ועושה קולות רקע עם גיטרה. I-Talented ו-I-Gifted הם זמרים מוכשרים ונולדו ככה באופן טבעי. גם הם משתמשים באינסטרומנטים שונים לציור חומרים יצירתיים ולשמור על איכות. I-Talented אמון על רוב ההפקות מבחינת הרידימים".

המשמעות מאחורי השם?
"השם של הלהקה, המותג מגיע מאלמנטים טבעיים כמו שהם 'רוקאז' במשמעות של התרבות הג'מייקנית, משהו בוהק, זוהר. מנסים למזג את זה עם אלמנטים בינלאומיים כדי שזה יהיה מתאים יותר".

הקלטתם צ'ון מעולה בשם "No Get Away" לאחרונה, צ'ון שזכה לתגובות מאוד חיוביות בתעשייה וגם אצל סאונדים. ציפיתם לזה?
"בכנות, מוסיקה טובה מעולם לא היתה משהו עם גבולות. ציפינו שהמוסיקה שלנו תורגש על ידי אנשים אמיתיים באופן טבעי. אנחנו מודים על מה שזה נתן לכולם".

הצ'ון זוכה לציטוט מצ'ון מפורסם של ג'ימי קליף. יש לכך סיבה?
"בטח, גדלנו בהשראת אמנים ותיקים כמו ג'ימי קליף ורבים אחרים. המילים הנהדרות האלו השפיעו עלינו הרבה".

השפעות אם כבר, על מי גדלתם?
"כל הגדולים. מהוויילרס והקונגוס אל סיזלה, בוג'ו בנטון, היפת'ונס, אלפא בלונדי, אניטר בייקר, פרד האמונד והרשימה עוד ארוכה".

התוכניות שלכם לתקופה הקרובה מבחינת שחרור חומרים?
"יש הרבה תוכניות. כמובן ש-EP זה הפרויקט הבא. וידאו גם חשוב ולאחר מכן גם אלבום באופק".

המסר ינצח?

יש לכם קשר צמוד עם ביוגל, כמה הוא עזר לכם לקבל חשיפה?
"הקשר שלנו הוא של אחים אמיתיים. הוא כמו אח גדול ובנאדם גדול. זה נותן כוח באופן טבעי".

המסר שלכם לעולם?
"רוקאז אלמנטס רוצים להפיץ אנרגיה חיובית ולהאיר את הדרך לאלה שאין להם קול, אלה שמרגישים צורך לוותר על החיים והדבר הטוב הבא, אלה שלא יכולים למצוא ארוחה עבור הילד החדש שלהם. רוצים שיפסיק האיום הגרעיני בעולם ומאבקי הכוח. וכן, גם שהתמודדות הזו לא תהיה רק בכמה מדינות אפריקאיות או אפילו ג'מייקה, וגם לא בכל העולם".

אהבתם? תנו לנו לייק בפייסבוק

About the Author :

Leave a reply