רק בשמחות: פרנקי פול ברגע עצוב והנצחה לפיטר טוש
21 בינואר 2016  //  By:   //  ארלי דאנסהול, חדשות, חדשות אחרונות, לא ידענו, לא שמענו, רוטס רגאיי  //  No Comment

"לא ידענו, לא שמענו" במהדורה ראשונה ל-2016: בשורה קשה לאוהביו של פרנקי פול, חדשות משמחות הרבה יותר למי שיבקר בקינגסטון. הכל כאן

Frankie-Paulפרנקי פול. רק בריאות

נפתחה ואחרי תקופת חופש די ארוכה, מתחילות לצוץ החדשות הראשונות מעולם הרגאיי והדאנסהול. "לא ידענו, לא שמענו" הפעם בבשורות עצובות ובשורות יותר משמחות.

פרנקי פול איבד חלק מרגלו
זמר הרגאיי והדאנסהול האגדי, פרנקי פול איבד חלק מרגלו. לאחר שאושפז עקב זיהום בכף רגלו, נאלצו הרופאים לכרות את כף רגלו של פול בן ה-51. הדבר נשמר בסוד, אך פול הופיע בשבת החולפת בג'מייקה כשהוא יושב על כיסא גלגלים וכך למעשה נחשף הסיפור. פול לא מרבה להופיע בג'מייקה עצמה ולרוב מופיע מחוץ לג'מייקה.

פרנקי פול נולד כעיוור ולאורך השנים נחשב ל"סטיבי וונדר" של הרגאיי. בשנות ה-80 וה-90 הספיק לשחרר כמה להיטים שעד היום מתנגנים לא מעט ברחבי דאנסים. "Worries In The Dance", "Cassanova", "Pass The Tu-Sheng Peng", "The Score" ו-"Sarah" הם חלק מהצ'ונים האהובים שלו. החלמה מהירה.

לא רק בוב מארלי
רבים מחובבי מוזיקת הרגאיי כשמגיעים לקינגסטון, זוכים לבקר בביתו של אגדת הרגאיי, בוב מארלי, בית שהפך למוזיאון הנצחה לחייו. לפעמים אפשר למצוא שם את בניו, לפעמים בחצר תמצאו גם הופעות של אמנים אחרים.

בקיץ הקרוב, מארלי לא יהיה לבדו. חברו ללהקת הוויילרס, פיטר טוש, יזכה למוזיאון הנצחה משלו וגם כן בקינגסטון.

המוזיאון צפוי לכלול פריטים מהמורשת של טוש ובהם גם גיטרת ה-M16 המפורסמת שלו. "זו נקודת מפנה חשובה בשימור המורשת של אבא שלי", ציינה ביתו של טוש המנוח, ניאמבה מקינטוש. "זה יאפשר להעביר את המסר של זכויות שוות וצדק לכולם". המוזיאון ימוקם באפטאון קינגסטון, בטרפלגר רואד.

ToshMuseumביתו של טוש בחתימה על פתיחת המוזיאון

טוש היה ממייסדי הוויילרס יחד עם בוב מארלי ובאני וויילר. ב-1976 פנה לקריירת סולו במהלכה שיחרר לא מעט להיטים שנחקקו לעד במורשת הרגאיי. "Equal Rights", "Legalize It", "Steppin Razor" ועוד רבים הם רק חלק ממנת חלקו. הוא נרצח ב-1987 במהלך ניסיון שוד בביתו כשהיה בן 42 בלבד.

לעוד עדכונים ב"לא ידענו, לא שמענו"

אהבתם? חפשו אותנו בפייסבוק

About the Author :

Leave a reply