שליט עם מורשת: דוקו שבת בעקבות גרגורי אייזקס במלות שנתיים למותו
26 באוקטובר 2012  //  By:   //  דוקו שבת, הופעות חיות, כללי, לאברס רוק, רוטס רגאיי  //  No Comment

הפעם בדוקו שבת נחזור אחורה לקריירה מפוארת ועשירה של אחד האמנים הכי מיוחדים והאהובים שידע עולם הרגאיי, גרגורי אייזקס, ובמלאת שנתיים למותו ממחלת הסרטן, נשחזר כמה מההופעות הבלתי נשכחות שלו. "קול רולר" – כי מוזיקה אי אפשר לשכוח

קול שלעולם לא נשכח. גרגורי אייזקס (Gettyimages)

 

ב-25.10.10 מת אחד האמנים הגדולים שידע עולם הרגאיי, גרגורי אייזקס. ה"קול רולר" של עולם הרגאיי, איש שהוגדר כבעל ה"קול הכי עדין בעולם הרגאיי" על ידי הניו יורק טיימס הוכרע בידי מחלת הסרטן בה נאבק בשנותיו האחרונות. אייזקס יליד הגטו דנהם טאון בקינגסטון הפליא כבר בגיל צעיר (22) כשחבר לאמן אגדי נוסף, ארול דאנקלי ויחד השניים פצחו בקריירה מוזיקלית שאייזקס הרים לסגנון חדש וז'אנר מרהיב של עולם הרגאיי, הלאברס רוק. עם טיונים אגדיים כמו My Only Lover, My love Is Overue ועוד רבים ומוכרים לא פחות כמו Night Nurse, Rumors והמון אחרים.

 

55 דקות של גרגורי אייזקס מבריקסטון בלונדון, אנגליה.

אייזקס העביר את העשורים האחרונים בלונדון שם גם הלך לעולמו כשהוא מותיר אחריו מורשת מפוארת של טיונים והמון מוזיקה שתלווה אותנו לאורך שנים. לא פלא שבשביל יודעי דבר בעולם הרגאיי אייזקס שווה ערך למורשת של בוב מארלי, לא פלא שהמורשת נשארת גם עתה כשרק אשתקד הופק עבורו אלבום מחווה (הפקה של VP רקורדס יחד עם הסקסופוניסט הידוע, דין פרייזר) עם מיטב הקאברים לטיונים שלו בביצועים של מגוון אמנים מוכשרים וצעירים דוגמת רומיין וירגו, ג'יפשאן, ג'ה קיור, איתנה ואחרים.

 


 עד ימיו האחרונים אייזקס לא חדל מלהופיע, אז הנה הופעה שלו מסן פרנסיסקו

 


 וגם לברזיל הגיע  הקול המופלא הזה. הופעה מ-2004 בבאהיה של למעלה משעה

About the Author :

Leave a reply