תקופת הרנסאנס: כל מה שתרצו לדעת על רנסאנס סאונד
14 בינואר 2016  //  By:   //  דאנסהול, דאנסים/הופעות, יארד סטורם, סאונד קלאש  //  No Comment

אחרי בייס אודיסי יארד סטורם מביאים לכם עוד סאונד של 25 שנה בתעשייה לישראל: הרימיקסים, הסיפור מאחורי השם ועוד. מ-1989 ועד היום – הכל כאן

RenaissanceDiscoבקרוב עוד היסטוריה בישראל

1989 היתה שנה חשובה בהיסטוריית הסאונד סיסטם בג'מייקה. כן, לפחות מסתבר שככה. במחוז סנט אן קם לתחיה הסאונד בייס אודיסי ובקינגסטון – יצא לדרך סאונד בשם רנסאנס דיסקו.

אז אחרי הביקור של אודיסי בשנה שעברה במסגרת הדאנסים של יארד סטורם, הפעם, ב-4 בפברואר ליתר דיוק – תזכו לראות לראשונה בישראל, עוד סאונד עם שם עולמי.

רנסאנס ישלחו אלינו את אחד החברים הוותיקים של הסאונד, טאריק תומפסון, Jazzy T בשבילכם. זה בזמן שיתר חברי הסאונד מנגנים עסוקים באירועים אחרים ברחבי קינגסטון, אבל גם לא מעט מחוץ לג'מייקה – בעיקר בפלורידה.

אז מי אתם רנסאנס סאונד?

אולי שם פחות מפורסם מבייס אודיסי, אך מדובר בסאונד אגדי בתרבות הסאונד סיסטם העולמית. ב-1989 החליט דלאנו תומאס, הסלקטה המוביל וחלקים מבעלי הסאונד שהגיע הזמן להרים את הכפפה. "רצינו סאונד משלנו. היינו תלמידים בבי"ס ולא מצאנו שם", הוא מסביר. "ועדיין עשינו את המסיבות הכי אהובות בבתי הספר בג'מייקה – הבנות קראו לנו 'רנסאנס' ולא יכולנו לעצור את זה".

שם היה ומשם רנסאנס יצאו לדרך, דרך מעט שונה בתרבות הסאונס סיסטם. לצד משאיות עם ציוד סאונד סיסטם כמו כל סאונד בג'מייקה – המוזיקה שניגנו נעה על קו שבין היפ-הופ-רגאיי ולפעמים אפילו פופ, אבל השינויים היו ברימיקסים שהצליחו להכניס את המוזיקה הזו עוד יותר לתודעה בתוך המסיבות בג'מייקה עצמה.

"היינו הסאונד הראשון שהציג רימיקסים לז'אנרים שונים של מוזיקה. המפורסם מכולם? ניטרו מיקס עם באונטי קילה", הוסיף.

RenaissanceSoundדלאנו וג'אזי טי יחד עם בארינגטון לוי (אינסטגרם)

אחד מאותם רימיקסים הפך לרידים. "Stepz" שבתוכו נכלל הלהיט "We Be Brunin" של שון פול שהגיעו למקום ה-5 וה-6 בצמרת של מצעדי בילבורד.

לצד ההצלחה הזו בגזרת הרימיקסים, רנסאנס התפתחו בגזרת הסאונד סיסטם, הוזמנו למאות אירועים לאורך השנים בג'מייקה, ביפן, בארה"ב ובאירופה ואשתקד כאמור ציינו 25 שנה בדאנסים בג'מייקה ובמיאמי כשהם מנגנים באירועים כמו יום ההולדת של סטון לאב וגם על גבי הספינה ב-"Welcome To Jamrock Cruise" רק לאחרונה.

Jazzy T יגיע חמוש בלא מעט דובפלייטים, רימיקסים ו-וייבז שהפכו את החבורה מקינגסטון לכזו שגרמה ללא מעט מעריצים להפוך אותם לאורך השנים ל-"Uptown Finest" – הכינוי שמלווה אותם עד היום.

לצד רנסאס יהיו כמובן באירוע, איימר סאונד, מיסטיקל יוט סאונד ו-BadBoy Int'l והכל בשיתוף עם מאד מאן.

הפרטים המלאים בפייסבוק

לעוד עדכונים הצטרפו אלינו בפייסבוק

About the Author :

Leave a reply