8 שנים וחצי באולפן: על כמות הלהיטים הבלתי מובנת של וייבז קרטל
14 בספטמבר 2014  //  By:   //  דאנסהול, חדשות, חדשות אחרונות, טיונים חדשים  //  1 comment

כוכב הדאנסהול מרצה אמנם מאסר עולם בגין רצח, אבל מבחינה מוזיקלית הוא ממשיך לשלוט בג'מייקה ללא עוררין. לכל אלו שתהו מאיפה כל המוזיקה מגיעה – הנה התשובה: "שעות על גבי שעות באולפן". וגם: אלו שנהנים מההצלחה וההבטחות לעתיד – הכל בפנים

VYBZ-KARTEL-DO-DI-MATHSעוד להיט בדרך. קרטל ואחת העטיפות מ-2014

וייבז קרטל ממשיך להיות השליט הבלתי מעורער בדאנסים ומסיבות ברחובות קינגסטון, ג'מייקה כולה וגם בעולם. ה"וורלד בוס", כפי שהוא מכונה, משחרר להיטים בקצב שלא מבייש חמישה אמנים גם יחד.

רבים תוהים בתקופה האחרונה איך קורה שקרטל, שבכלל נמצא בכלא בג'מייקה בגין רצח, מצליח לשחרר כל כך הרבה צ'ונים, שאגב גורפים מאות אלפי השמעות ביוטיוב וברחבי הרשת כולה. התשובה תמונה כנראה בשעות על גבי שעות באולפנים מאז החל את דרכו בתעשייה ב-2002.

"אנחנו יכולים להגיד שכל החומרים שקרטל משחרר בימים אלו, הם חומרים שנרקמו במהלך שמונה שנים וחצי בהם היה באולפן כמעט מדי יום להקליט עשרות צ'ונים", אמרו בסביבתו של המלך של "גאזה".

"Miami Vice Episode", "Louis V", "Happy Pum Pum", "6 Missed Calls", "Cya Test We" ועוד עשרות להיטים ששלטו ב-2014, ובהם שלט קולו של קרטל.

אחד שהתמזל מזלו ליהנות מפירות ההצלחה האלו הוא מריו דנוול, מפיק דאנסהול עולה בג'מייקה. הצ'ון שהפיק דנוול לקרטל ונקרא "Do Di Maths" כבר גרף 300 אלף צפיות ביוטיוב (!), וכן מדובר רק בחלק מהאופציות להאזין היום למוזיקה. "אני בר מזל לקבל צ'ון אחד של קרטל שלא שוחרר. אני המום ואסיר תודה על כל הטוב שזה עשה. מרגיש מבורך לקבל כזו הצלחה בתעשיית המוזיקה שהיא קשה ותחרותית", ציין דנוול, שמאז נהנה מגלי הצלחה והספיק להפיק גם לדמארקו צ'ון מוצלח העונה לשם "Puppy Tail".

קרטל שמרצה מאסר עולם על רצח שותפו לשעבר, קלייב "ליזארד" וויליאמס ונשפט ל-35 שנות מאסר כפי שמחייב החוק בג'מייקה אמנם מעורר מחלוקת מבחינת לא מעט מחובבי הדאנסהול, אבל אין ספק שבפי העם הוא עדיין השליט הבלתי מעורער. ומה יש להגיד לסביבה הקרובה שלו? "ייתכן מאוד שבשנה הקרובה ייצא אלבום שמאגד את כל הלהיטים שלו, אולי אפילו אלבום כפול". אז אולי האישיות שלו מעורערת, אבל מבחינתי מוזיקלית אין ספק – מדובר בגאון.

*

לעוד צ'ונים, רידימים, חדשות, ראיונות ועדכונים הצטרפו אלינו בפייסבוק

About the Author :

1 Comment to “8 שנים וחצי באולפן: על כמות הלהיטים הבלתי מובנת של וייבז קרטל”

Leave a reply