O-ZEEN קשבת: חודש יוני בעולם ברגאיי
21 ביוני 2013  //  By:   //  אלבומים חדשים, אמנים חדשים, דאנסהול, חדשות, חדשות אחרונות, כללי, ניו רוטס, רוטס רגאיי, רידימים חדשים  //  1 comment

קפלטון מותקף על הבמה בקליפורניה, פופקאן ובאונטי עושים "שולם", טארוס ריילי בין אפריקה לאירופה, מורגן הריטייג' חונכים אלבום קאמבק ואיך הגיעה קווין איפריקה לפרלמנט הג'מייקני? הכל ועוד בפנים

סולחה שתוביל לצ'ון משותף. באונטי קילה (Gettyimages)

21 ביוני זה היום בו מציינים את הקיץ, בג'מייקה אמנם מרבית ימי השנה מאופיינים במזג אוויר כזה, אך התקופה הנוכחית מסומנת ככזו בה אמנים מתחילים בסיבובי הופעות חובקי עולם ובצ'ונים שמסומנים כהימנוני הקיץ הנוכחיים. בואו נעשה קצת סדר בחדשות מעולם הרגאיי.

נתחיל בחדשות קצת פחות נעימות, מי שיצא לטור של הופעות ברחבי ארה"ב הוא קפלטון ובמהלכו חווה אירוע לא נעים. במהלך הופעה בפסטיבל רגאיי בקליפורניה הותקף האמן בן ה-46 ע"י אדם שפרץ לבמה. לאחר שפעם אחת הוא נדחף מהבמה על ידי שומר ראשו של קפלטון, ניסה שוב את מזלו ודחף את קפלטון שלא ממש התייחס לעניין והמשיך בשלו, אך שומר ראשו דחף את אותו אדם שוב והפעם מעבר לבמה.

בהתייחס לאירוע קפלטון טען כי איננו חושש בהמשך מסע ההופעות, אך במקביל הסיבה לאירוע לא ממש ברורה כאשר הגירסה הראשונה טענה לניסיון מחאה על רקע הערותיו של קפלטון בעניינים הומוסקסואלים לא פעם. מנגד, המנהלת שלו, קלודט קמפ טענה כי מדובר בתוקף לא שפוי: “הוא לא היה אדם שפוי בדעתו", אמרה.

לאחרונה, גם סולן להקת Toots & Mytals, טוטס היברט נפגע בקליפורניה לאחר שמעריץ זרק בקבוק וודקה על ראשו במהלך הופעה וגרם לו לחתכים שאילצו אותו לתפרים. טוטס הובהל לבית חולים והתאושש, ולאחר מכן תבע את התוקף שנעצר והואשם בתקיפה בנסיבות מחמירות.

לצד אירועים אלימיים היו גם התפייסויות בעולם הרגאיי. אחד הסלקטורים המוכרים והמוערכים ביארד הג'מייקני, בום בום שהוזמן כמעט באופן שגרתי לנגן בחגיגת יום ההולדת של באונטי קילה שלף הקדשה מיוחדת של פופקאן ל"מושל של העניים", וזאת אחרי שהשניים נחשבו מסוכסכים עד לאחרונה.

בעבר הלא רחוק כינה את פופי את באונטי בכינוי גנאיי הלקוח מעולם ההומוסקסואליות, זה קרה כאשר הרוחות בין הגאזה, הגולי והאלייאנס געשו, והנה אחרי שנטש את אביו הרוחני, וויבז קרטל, התפנה פופי למחווה בלתי צפוייה לבאונטי קילה. “הייתי קצת מופתע כמו כולם, הלכתי גם למסיבת יום ההולדת שלו, כך שיש כאן משהו הדדי", ציין קילה. אחרי הלהיט החדש Double Trouble יחד עם אוקטיין, ואחרי שהספיק לעשות עוד קומביניישן יחד עם ריצ'י סטיבנס (שמרבה בשיתופי פעולה לאחרונה) האם צפוי לנו עוד שיתוף פעולה מרתק?

קווין איפריקה ממשיכה בצ'ונים מלאי המסר שלה לממשל והשחיתות בג'מייקה. אחרי "Protect & Serveו-”Times Like Theseהגיעעוד אחד כזה בשנת 2013. “Corrupt Systemעל הרידים "Diamonds & Goldשיצא במאי האחרון, הצליח לגרור עדים בג'מייקה עם מספר תהיות לממשלה המקומית ולשר הביטחון, פיטר באנטינג. השר עצמו שמע את הצ'ון והחליט לזמן את קווין איפריקה, או בשמה האמיתי, ונטריס מורגן לדיון בפרלמנט הג'מייקני, דבר שאכן קרה השבוע. המוזיקה תהווה פתרון לפשע בג'מייקה? אחרי הצעדים האלו של באנטינג אי אפשר להתכחש להשפעה שיש לרגאיי על הנעשה באי.

זיגי מארלי רשם לעצמו עוד הישג בקריירה כאשר גרף פרס אמי על הצ'ון "I Love You Tooשהפך להיט בערוץ דיסני בארה"ב.

ואם כבר מסעי הופעות של אמנים באירופה, ביולי יחל הגל הגדול כאשר ביזי סיגנל, כרוניקס ועוד רבים וטובים ינחתו ברחבי היבשת. מי שכבר הספיק לקפץ בין אפריקה לאירופה הוא טארוס ריילי שהופיע לראשונה בקנייה ומשם המשיך לבלגיה, גרמניה והולנד. אז הנה כמה תמונות מרגעים מכוננים שלו בתקופה האחרונה.

טארוס ריילי יחד עם אלפא בלונדי ודין פרייזר בקנייה (Jukeboxx Jamaica)

טארוס ריילי באמסטרדם (אינסטגרם)

לסינגי סינגי יש גם זמן לשטויות על הבמה (אינסטגרם)

וככה זה נראה במטוס בין אפריקה לאירופה (אינסטגרם)

בעולם האלבומים מי שהשיקו אלבום קאמבק שגורף עשרות מחמאות עד כה הם מורגן הריטייג'. ההרכב של ילדיו של דנרוי מורגן השיק את האלבום באופן רשמי במונטיגו ביי בג'מייקה בהופעה בת שעה שאמורה להיות חלק ממסע עולמי שימשיך באירופה ובארה"ב.

יוני היה חודש רגוע יחסית מבחינת צ'ונים וקליפים, אך מי שמסיימים אותו עם צ'ון חדש ווידאו איכותי הם החברים הטובים, לוקי די וטוני קרטיס ששיחררו קליפ בשם הולם – “Friendsעל רידים שיצא בחודש החולף.

מי שעוד התחדשו בקליפים הם ביני מאן ל-”Bad Till Yuh Backוגם הקול הוותיק יותר של מקסי פרייסט עם צ'ון שנקרא "Easy To Love”.

בעולם שיתופי הפעולה ומלבד ריצ'י סטיבנס ובאונטי קילה אפשר לציין גם את מובאדו שמתחדש בצ'ון משותף עם הקול הנשי הבולט של ספייס שעונה לשם Cheat On Me.

שיתוף פעולה מרתק נוסף שהתווסף למצעדי הצ'ונים הוא הצ'ון החדש של טארוס ריילי ומאד קוברה. אולי לא שגרתי, אבל הRude Boy החדש שלהם כבר גרף לא מעט מחמאות.

לעוד עידכונים על צ'ונים, רידימים, חדשות וראיונות מעולם הרגאיי והיארד הג'מייקני הצטרפו אלינו בפייסבוק

About the Author :

1 Comment to “O-ZEEN קשבת: חודש יוני בעולם ברגאיי”

Leave a reply