O-ZEEN קשבת: עושים סדר בתוך ים של מוזיקה
19 במאי 2013  //  By:   //  אלבומים חדשים, אמנים חדשים, דאנסהול, הופעות חיות, חדשות, חדשות אחרונות, טיונים חדשים, כללי, לאברס רוק, ניו רוטס, סקא-רוקסטדי, רוטס רגאיי, רידימים חדשים  //  No Comment

דווין סטיבנסון מככב בברזיל יחד עם הווילרס, קרטל מאשים את פופקאן וטומי לי בבגידה, טארוס ריילי וקבאקה פיראמיד פורחים. 2013 כאן ועוד איך עם שלל אירועים. הזמן לעשות סדר בבלגאן של מאי

דווין סטיבנסון. מחייה את הרגאיי בברזיל

2013 נחשבת לאחת השנים הפוריות בעולם ברגאיי של המילניום החדש. אלבומים חדשים, צ'ונים, רידימים, איחודים מחדש, פריצות של אמנים, ובעיקר הרבה מוזיקה. אז הגיע הזמן לסקור קצת בהרחבה את האירועים המשמעותיים של החודש.

אחת מהלהקות בנודעות בהיסטוריית הרגאיי מיוזיק, הווילרס, שמאז מותו של בוב מארלי פועלת במתכונת משתנה צירפה לאחרונה לטור בברזיל את דווין סטיבנסון, אחד הקולות היותר מיוחדים שיצאו מהגטו באוגוסט טאון (המקום בו גדלו גם סיזלה ואיתנה). סטיבנסון הספיק לציין על הטור שכלל 8 ערים שונות במדינה הדרום אמריקאית: "זה לא רק גדול עבורי, אלא בשביל כל מוזיקת הרגאיי. אמנם פיטר טוש ובוב מארלי, הסמלים האמיתיים של המוזיקה הזו כבר למטה, אבל עם הפריחה של טארוס ריילי שצובר פופולאריות יד עתיד למוזיקת הרגאיי. גם הדאנסהול מוצא את עצמו בדרום אמריקה עם אמנים כמו שאגי, שון פול וביזי סיגנל. זה תלוי בנו פיתוח השוק והמעריצים בדרום אמריקה. אם נעזור לו לגדול, כולנו נרוויח מזה", העיד סטיבנסון ארוכות והתפנה להודות לבורא בצ'ון חדש.

אם עסקנו בדאנסהול אז אחד האייקונים הגדולים בעולם, וייבז קרטל ממשיך לשחרר אינספור צ'ונים למרות שהות ארוכה בכלא וחידוש משפטו בסוף החודש הקרוב. קרטל ספג לאחרונה שמועות לא מעטות על שנדקר בתאו, אך ה"וורלד בוס" חי וקיים והתפנה להעיד בראיון על אכזבה משניים שהיו בני טיפוחיו באימפריית הגאזה שלו בפורטמור.

"אני רוצה להגיד לכל המעריצים שאני בריא מבחינה פיזית. מעולם לא נדקרתי, לא בעטו ולא ניסיתי להתאבד. למרות שהכלא הוא המקום הגרוע ביותר בכדור הארץ, אין לי טענות ליחס שאני מקבל כאן", אמר מי ששמו האמיתי הוא אדידג'ה פאלמר והוסיף: "למרות שדחו את בקשתי לצאת בערבות והעובדה שאני חש נבגד על ידי פופקאן וטומי לי בזמן שאני עובר את השעה האפלה ביותר של הקיום שלי, אני נשאר חיובי. רוצה להודות לכל המעריצים על אינספור הודעות תמיכה והצבעות במצעדים, המספרים האלו הופכים אותי למספר אחת במצעדי הרגאיי והדאנס הול", סיכם בהודעה שמסר מתא הכלא.

טארוס ריילי והצ'ון שלו Gimme Likkle One Drop ממשיכים להכות גלים. הצ'ון שיצא על אחד הרידימים החמים של 2012, Tropical Escape בהפקת הלייבל צ'ימני רקורדס הפך לכזה שמושמע בכל יום לפחות פעם אחת בתחנת הרדיו של ה-BBC, 1XTRA שמתמקדת במוזיקה ג'מייקנית. הצ'ון הנוסף שנכנס לרשימה הוא Odd Ras של כרוניקס.

חברו של כרוניקס לזרם שמשביח מחדש את הרגאיי מיוזיק בג'מייקה, קבאקה פיראמיד, קיבל גם הוא בשורות משמחות כשהמגזין הנחשב בארה"ב בדירוג מוזיקלי, בילבורד, דירג אותו כאמן עם הפריצה המהירה ביותר וכקול הגדול הבא בעולם הרגאיי. קבאקה לא עצר כאן וממש בעוד יומיים עתיד לצאת הקליפ של לצ'ון משותף עם פרוטוג'ה, Warrior, צ'ון שיצא לפני שנה.

קבאקה פיראמיד. עלה על הגל המהיר (JamaicanGleaner)

מורגן הריטייג', אחת הלהקות היותר מרתקות בעשורים האחרונים עסוקים בעבודה על אלבומם החדש Here Come The Kings אלבום שעתיד לצאת ב-11 ביוני. בינתיים חברי הלהקה (שכולם צאצאים של אמן הרגאיי, דנרוי מורגן) שהתאחדה אחרי פרידה בת ארבע שנים יוצאים במסע הופעות מרשים ברחבי אירופה יחד עם ברס האמונד והכל בהפקה של VP רקורדס, תאגיד הרגאיי הענק מארה"ב. "בסך הכל לקחנו הפסקה בת כמה שנים", הסביר פיטר מורגן, אחד הפעילים בלהקה גם בקריירת סולו, "התעסקנו בדברים אחרים, אבל לא התרחקנו זה מזה", הוא מעיד. הסינגל הראשון מתוך האלבום The Return כבר זכה ללא מעט ביקורות חיוביות ולגלי אהדה בעת ביקור של הלהקה באפריקה.

בגזרת האלבומים הספירה לאחור לקראת השקת האלבום ה-70 של סיזלה קלונג'י מתקרבת בצעדי ענק כשב-28 במאי זה עתיד לקרות. מי שעוד משגר הבטחות על אלבום חדש הוא ג'יפשאן שמתכנן את הקיץ כמועד להשקת ה- Sex, Love & Reggae שלו. בינתיים הוא הספיק לשחרר קליפ לצ'ון שלו Non Stop.

רומיין וירגו, הכוכב שכבר לא ממש נולד נכנס לאחרונה לעולם הדאנסהול ועתיד להוציא צ'ון משותף עם קונשנס ממש בקרוב. בינתיים הוא חבר לשיין בראון שנותר ללא ביזי סיגנל ב-Jukeboxx שלו ויחד הם שיחררו את Jah Over All Things.

ביוגל ממשיך לספק צ'ונים לפנתיאון המיוחד שלו והפעם קליפ מלא משמעות העונה לשם Nuh Compatible הוא פרי יצירתו האחרון – בהחלט שווה הצצה.

וברידימים Dj Frass פינק את עולם הרגאיי ברידים מבטיח העונה לשם Diamonds & Gold. בין היתר ג'ה קיור, כריס מרטין, איי אוקטיין, איליין וקווין אייפריקה חורשים עליו.

גם ה-Anti-Crime רידים הוא תוצר מעניין נוסף לחודש מאי. מי מדלקם עליו מילים? באונטי קילה, אייג'נא סאסקו וגם קבאקה פיראמיד.

לעוד עידכונים, ראיונות, חדשות, צ'ונים ורידימים הצטרפו אלינו בפייסבוק.

About the Author :

Leave a reply